Problemy krótkofalarstwa
Na twoje Pytania Piotr chętnie odpowiem:
Czy pamiętasz kiedy ostatnio wylogowałeś swój smartfon z sieci?
Na to pytanie odpowiedź zwykle brzmi: Nie pamiętam. Trzeba uczyć siebie, by dawać dobry przykład, a także swoich bliskich i innych, że można przeżywać radość mając czas w ciągu dnia albo takie dni (np. weekend), gdy jesteśmy bez smartfona, tabletu, komputera, TV - ogólnie bez ekranów. Na swoim profilu na qrz.com ciekawie opisałeś Darku historię Waszego klubu. Zakończyłeś zdaniem o jego kilkukrotnym odradzaniu się, jak Feniks popiołów, po kilku przerwach w działalności.
Ciekawy jestem jaki jest aktualnie etap - jak wygląda przyrost nowych członków, szkolenia młodych itp.?

Może to wydać się dziwne - nie mam smartfona lecz zwykły telefon "na przyciski" dlatego nie mam problemu z logowaniem & wylogowaniem się z sieci gdyż jej po prostu nie używam. Państwowej i komercyjnych telewizji nie oglądam od dobrych kilkunastu lat, jedynie dzieci oglądają wybrane przez nas bajki. Obecny poziom "misji społecznej" i jakość emitowanych programów grożą zidioceniem i niepełnosprawnością intelektualną już po kilkunastu minutach "naświetlania" obecnymi programami.

Nasz klub pomimo problemów które są w tytule obecnej dyskusji może się pochwalić pozyskaniem nowych członków klubu wywodzących się z operatorów CB oraz młodzieży licealnej. Nasz klubowy kolega Grzegorz odnosi nawet sukcesy na skalę międzynarodową: https://krosno24.pl/informacje/oto-grzegorz-mlody-naukowiec-z-krosna
Całą załogą klubu jeździmy na wszelkie imprezy propagując nasze hobby wśród ich uczestników. Oczywiście nie będę szczegółowo pisał, zainteresowanych zapraszam do oglądania zdjęć i filmów na naszym profilu: https://www.facebook.com/sp8kbn/
Pracujemy w zawodach (oczywiście nie wszystkich) oraz rozbudowujemy nasze klubowe muzeum radiokomunikacji. Podczas większych szkolnych imprez zawsze jest czynna nasza ekspozycja. To wszystko jest udokumentowane zdjęciami na naszym profilu na Fejsie. Stara strona klubowa nie jest w miarę aktualna i wymaga gruntownej rekonstrukcji, która zostanie przeprowadzona.
Jeden z filmów znajduje się pod tym adresem: https://www.facebook.com/telewizjaobiektyw/videos/313753789245680/UzpfSTY2NDk4MDQ2Njg1MDk3NDoyNTE5MjAwOTg0NzYyMjM3/

Zapraszam w niedzielę 12 stycznia 2020 na Rynek w Krośnie. Będziemy tam stacjonować naszą R140-tką na podwoziu STAR 266 od około godz. 11 do 20 tej. Podczas 28 Finału WOŚP będziemy zachęcać dzieci, młodzież i zwiedzających do naszego hobby oraz demonstrować zintegrowany zespół urządzeń Rzeszowskiej Krótkofalarskiej Sieci Ratunkowej przygotowany przez Wojtka SQ8W.

Jeśli Piotr zobaczysz wszystkie materiały z naszej strony klubowej na facebooku i uważnie przeczytasz powyższe posty kolegów to znajdziesz odpowiedź na swoje stwierdzenie: czy brakuje "Liderów" poświęcających swój czas, czy też tak jak napisał kolega SQ9CWN: "O ile np. taki SP9PKS robi świetne pikniki w okolicach długiego weekendu majowego na Sośniej Górze i pełno dzieciaków tam się zjawia i uczestniczy w zabawie radiowej, to jak jedno z tej setki z hakiem później też będzie się tym interesować, to będzie olbrzymi sukces. Podziwiam nakład pracy jaki koledzy wykonują."

Podsumowując - "Liderzy" czy też "Mentorzy" są i angażują się bardzo mocno poświęcając swój czas, umiejętności i finanse. Dziękuję Wam koledzy za to co robicie. Nie ma większego podziękowania za naszą pracę jak uśmiechy dzieci. Natomiast problem jest i pomimo następnego wypunktowania postów przez kolegę Piotra - pozostanie.