Poziom wyszkolenia operatorów.
Lata 50,60 i 70 to jak wszystkim wiadomo to były lata głębokiego a zarazem jedynego słusznego ustroju(badziewa).Uwczesnej szeroko pojętej władzy zależało na totalnej izolacji zdrowego ideologicznie społeczęństwa od jakichkolwiek kontaktów ze zgnilizną zachodnią.Nie ma się co dziwić że na uwczesne czasy żeby własnie chociaż tak postawić żelazną kurtynę pomiędzy nadawcani polskimi a nadawcami zachodnimi własnie tak wypaczano młodych ludzi ucząc ich Zosiek i Marysiek zamiast nauki standartu międzynarodowego i chciaż podstaw nauki j angielskiego,czego dowodem są w/w posty.Ten totalny błąd niestety pokutuje do dnia dzisiejszego,tak jak wyżej wspomniano problem ten dotyczy radiowych wiarusów i trzeba wszystko robić żeby młodzi nie połknęli "tego bakcyla" bo będzie poruta przed całym światem.Rosjanie bardzo szybko wyciągneli wnoski z odzyskanej wolności i bardzo szybko nadrabiają zaległosci czyli uczą się angielskiego i poprawnego spelowania.
SP1JPQ,z Tobą jest całkowici inna sprawa,Ty byłeś szkolony o podstaw do kontaktów z całym swiatem,tam innych standartów nie było tylko j angielski i spelowanie uzywane w komunikacji morskiej,które jest mi doskonale znane z racji wykonywanego zawodu,Ch/eng.
Greg,SP2LIG