AdBlock
Krzysiek nie uderzaj tutaj w tony 'pisania programów' bo na tym formu jest kilkanaście osób, które ma w tym doświadczeniu duże większe doświadczenie niż Ty i to nawet jezeli by się ograniczyć do samego Embedded. Naprawdę napisanie programu do sterowania syntezą i wyświetlaczem to nie jest rocket sience, także naprawde proszę przestań.

Ja też w zasadzie nigdy nie używałem żadnych antywirysów. Od kiedy mam wyłącznie Linuksa jest to zbędnę ale wcześniej gdy miałem XP też nie posaidałem takich rzeczy i nawet pracując non stop jako Administrator nie straciłem pieniędzy. 95% użytkowników nie jest jednak tak ogarnięta i mam kilku znajomych, którzy potracili kilkanaście tysięcy PLN przez jedno kliknięie za dużo. Kolega kolegi skończył z wyłudzonym na jego dane kredytem przez włamanie do jego poczty.

Nie rozumiesz też czym się różni IT na domowym komputerze od IT w organizacji. RODO do głupota, która nie zmieniła kompletnie nic ale nałożyła na organizację mnóstwo ograniczeń i przymusów. Gdyby więc z PZK wyciekła pełna baza danych członków z Imionami, adresami, nr telefonów itp. to w najgorszym przypadku SP5ELA i Waldek Sznajder dostali by zawiasy + grzywna + odszkodowania dla członków którzy poczyli by się dotknięci faktem upublicznienia takich danych. W ostateczności mogło by to nawet oznaczać bankructwo i likwidację PZK jeżeli ten nie byłby w stanie spełniać roszczeń finansowych osób poszkodowanych na skutek wycieku.

Z tego względu w organizacji nie można sobie pozwolić na coś, co przeszło by u Ciebie. Jeżeli nie masz problemu, że reklamy zamieszczane tu przez SQ7BCE śledzą i profilują Cię w internecie to OK ale na komputerze organizacji jest to absolutnie nie do pomyślenia. Zresztą wejdź sobie z komórki na wykop.pl i zobacz na jakie kwiatki czasami masz tam automatyczne przekierowania.

Nie mówię już żeby robić to co robią debile z mojej firmy gdzie przez korpo proxy mało co przechodzi (w ujęciu jakościowym i prędkościowym) ale AdBlock + NoScript + Antywirus to obowiązkowe rzeczy. Do tego najlepiej szyfrowanie dysków, na pewno obowiązkowe na laptoptach.