Wzmacniacz mocy HF na lampie 6P42S
Katoda połączona z S3..... TETRODA STRUMIENIOWA tobie potrzebna PENTODA przy sterowaniu w S1 tak ale nie w katodzie.Zmień na lampę 6P45C lub zachodni odpowiednik PL519=6P45C
Do 100W mocy wyjściowej na dolnych pasmach powyżej 14 zapomnij. Przy sterowaniu S1 opornik w katodzie 5.1oma nie zablokowany (bez tego rezystora lampa/wzmacniacz wzbudzony) oraz zasilanie S2nie większe od 150V!!
Przy sterowaniu w katodzie (k/S3) przy anodzie. Zamień na lampy których S3 nie połączona z katodą. S1/S2 podpięta do minusa ok 3/5v ,uziemione przez pojemności dla wcz.Jak nie ma minusa prąd spoczynkowy ok 40/50mA.(dwie lampy80/100mA).Wzmacniacz należy blokować minusem ok 40V,odpinamy diodę zenera 3/5V .....przy nie zablokowaniu występuje efekt śrutowy 21/28Mhz.Należy przy sterowaniu w katodzie wykonać dławik żarzeniowy/bifilarny ponieważ pojemność katoda /żarzenie bocznikuje wcz.
Używałem /używam, prz strowaniu w katodzie z uziemionymi siatkami pojeność wyjściowa lamp wpływa, wymaga b/starannego wykonania obwodu pifiltra.....moce wyjściowe powyżej 14 Mhz należy włożyć między bajki.Do 300W mocy doprowadzonej spokojnie do 14Mhz im wyżej tym gorzej.Nie przekraczać napięcia 700V na anodzie lampy pożyją sobie
przy odpowiednim zasobie /zapasie lamp można do 1kW doprowadzić.pan zielony upala się doprowadzenie w lampie anoda kapturek.....najlepiej pracowały lamy robione w zakładach wojskowych (czarne napisy)...srebrne były cieniem poprzednich, oraz przy większych mocach pękały lampy u podstawy w podstawce.
Obecnie przeszedłem na tranzystory ....posiadam zapas lamp 6P45Cpan zielony
73!


  PRZEJDŹ NA FORUM