Wniosek o pozwolenie na instalację anteny.
prośba o pomoc
Parę dni temu bylem w spółdzielni i pani powiedziała mi ze na następny dzień zacznie zbierać podpisy od lokatorów czyli miała zacząć w czwartek rano ale jej nie było wiec znalazłem w internecie coś takiego,

1. Wyślij poleconym/zanieś do Zarządu podanie o zgodę na instalację, dołącz opis instalacji, projekt. Zażądaj potwierdzenia na kopii jej przyjęcia.

2. W przypadku otrzymania odpowiedzi odmownej, poinformuj Zarząd, że wobec wydania niezgodnej z prawem odmowy, w terminie takim i takim przystąpisz do instalacji. Poproś jeszcze raz o podanie warunków technicznych, bo nie chciałbyś uszkodzić dachu.

3. Zastosuj nożyce/szlifierkę kątową do przecięcia kłódki na dach i wykonaj instalację.

4. Opcjonalnie dokonaj ubezpieczenia Twojej anteny (jest firma ubezpieczeniowa, która to zrobi)

5. Jeśli zarząd zagrozi Ci, że antenę zdemontuje, poinformuj go pisemnie o odpowiedzialności karnej za zniszczenie mienia - to, że nie masz pisemnego zezwolenia na instalację nic tu nie zmienia, zniszczenie instalacji jest przestępstwem nawet jeśli była wykonana nielegalnie, podobnie jak jest nim zniszczenie nieprawidłowo zaparkowanego samochodu.

6. Jeśli Twoja antena zostanie zdemontowana lub uszkodzona, zgłoś sprawę na Policję, sprawę o zniszczenie mienia a nie o odmowę zgody na instalację.

ja to wydrukowałem i po szlem do spółdzielni pani powiedziała ze nie ma czasu chodzić i zbierać podpisy, powiedziała proszę przyjść za miesiąc bo teraz ma ważniejsze sprawy to coś pomyślimy, ja pokazałem pani to co znalazłem pani poszła z tym do kierownika, jakimś cudem od razu znalazł się czas na zebranie podpisów i jeszcze namówienie lokatorów którzy nie bardzo chcieli się zgodzić a we wtorek mam przyjść odebrać pismo z pozwoleniem na zainstalowanie anteny.