Yaesu FT-3DE
  SQ5SKB pisze:

   SP9TL pisze:


   Czytam, że FT3D ma lepszy głośniczek od FT2D. Jak dla mnie to FT3D nie jest abyt głośny, albo też czasem zależy od mniej lub bardziej donośnego głosu korespondenta.
   Niejednokrotnie muszę w FT3D podgłośnić do połowy czy nawet więcej. Ale to mogę porównać do AnyTone AT-868D, który był zdecydowanie głośniejszy i bardziej "donośny". Natomiast FT3D porównywalny do VX6, który miałem wcześniej. To pewnie Yaesu tak ma, być może można porównywać między różnymi modelami tego samego producenta niż różnych. AnyTone'a miałem przez niecały rok i też do niego się przyzwyczaiłem.


  FT2D (FT1D też) był dla mnie nie do użytku w bardziej hałaśliwym otoczeniu, FT3D już jest lepiej, daje radę. Ale daleko mu do głośności AnyTone czy mojego Alinco DJ-MD5 (w sumie prawie to to samo co 868).

   SP9TL pisze:


   A co do anteny Yaesu, to nie wiem za bardzo o co biega, ani też co Wy robicie z tymi antenami bardzo szczęśliwy, ja VX6 miałem przez kilka dobrych lat, dokładnie z taką samą anteną, do samego końca antena była jak nowa. Nic się tam nie działo, ale i tutaj przy FT3D nie widzę aby coś tam miało być nie tak.


  Farciarz jesteś ,) Tak jak pisałem wcześniej miałem kilka tych anten i były po prostu pancerne. A tutaj taki faux pas... Co śmieszniejsze to jej prawie nie używam bo przeważnie do hotspota muszę tylko dobić, więc krótka elastyczna Nagoya wygodniejsza. Może taka partia jakaś, Konrad chyba w podobnym czasie kupował jak ja, Ty chyba nieco wcześniej?


Moje radio kupione 13 września. Więc miesiąc po znikomym użytkowaniu i noszeniu w kieszeni wewnętrznej kurtki. Widać, że osłona jest wulkanizowana do metalowej podstawy i jest nie ślad niewielkiej powierzchni do której zgrzana była osłona. Zapewne antena produkowana w chinach jak reszta wyposażenia tego radia. Tylko samo radio jest Made in Japan. Miałem kiedyś VX8 i dwie VX3 i anteny naprawdę były pancerne.

Nie mniej jednak będę wytykał błędy i jakość tego radia po to aby potwierdziło się lub nie to u innych użytkowników. Jak ktoś jest temu przeciwny to tylko przychodzi na myśl, że ma związki rozprowadzaniem tego sprzętu. Rozumiem też tych którzy wydali kasę na te radio i nie dopuszczają do siebie myśli, że jest coś nie tak za te pieniądze. Jeżeli ktoś myśli, że się uczepiłem tego radia i może jestem stronniczy, to mogę opisać inne, np AnyTone d868 i d878 w których pękają szybki wyświetlacza i to że przez pofałdowanie szybki nie trzyma się dedykowana folia ochronna na wyświetlacz. To jeden wielu mankamentów tego radia. No ale to post nie dotyczący tego radia i nie będę się rozpisywał.


  PRZEJDŹ NA FORUM