QRG przemienników 70 cm
Koordynacja QRG przemienników 70 cm FM
ale (za KTPCz):

Stacje służby drugiej ważności:
1. Nie powinny powodować szkodliwych zakłóceń w pracy stacji służby pierwszej ważności, którym częstotliwości już przydzielono lub mogą być przydzielone w późniejszym terminie.
2. Nie mogą żądać ochrony przed szkodliwymi zakłóceniami powodowanymi przez stacje pierwszej ważności, którym częstotliwości już przydzielono lub mogą być przydzielone w późniejszym terminie.
3. Mogą żądać ochrony przed szkodliwymi zakłóceniami ze strony tej samej lub innych służb drugiej ważności, dla których częstotliwości mogą być przydzielone w późniejszym terminie.

czy to zatem z punktu widzenia prawa nie oznacza obowiązku koordynacji dla częstotliwości stacji stałych (co z tego że amatorskich) obowiązek spoczywa zatem na urzędzie (no chyba, że coś pokręciłem wesoły)

swoją drogą chińskie satelity też nadają niezgodnie z obowiązującym bandplanem (2m) i do kogo składać reklamacje ? wesoły