Mój UR5EQF_LOG
Konfiguracja, ustawienia, możliwości
Dotarły do mnie informacje, iż program Setup_ur5eqf_log_v3.xx jest skażony przez Heur.W32 .

Sprawdziłem to w swoim komputerze za pomocą skanera-online MKS-vir i rzeczywiście pokazały się takie informacje, ale tylko w instalacyjnych plikach programów rosyjskich między innymi w UR5EQF_log i MixW.
Nie stwierdzono występowania takiego problemu w folderach C:\Program Files\UR5EQF\UR5EQF_Log 3 jak również C:\WINNT\system , C:\WINNT\system32 .

Powołując się na wcześniejsze interwencje w MKS-Vir:

...Na skanowanym komputerze (skanerem online firmy MKS) ujrzałem zainfekowany plik Heur.Win32.
W związku z tym, że nie wiedząc co to jest za plik, i czy faktycznie jest na nim wirus, postanowiłem napisać do firmy MKS na adres mailowy: wirus@arcabit.pl i poczekać na odpowiedź MKSu

Oto ona:

Podesłany plik jest zdrowy, to fałszywy alarm, który postaramy się jak
najszybciej wyeliminować.

Wszystkie wskazania z nazwą zaczynającą się od słówka HEUR, VARIANT lub SUSPICIOUS to tzw. heurystyka, czyli wskazanie podejrzenia wirusa (lub trojana, robaka, adware, spyware czy innego szkodliwego programu), chociaż wcale nie musi to być wirus (lub jakiś szkodliwy program). Prosimy zawsze przysyłać do nas pliki, w których nasz program pokazuje coś takiego oraz podawać jaka jest data bazy wirusów w programie. ....

Informacja pochodzi ze stronyhttp://www.radek.apaczus.net/?p=40
z datą 24 stycznia 2008.

Jeżeli byłby to faktycznie problem, to na pewno do dziś byłby rozwiązany.
Ale to tylko moja osobista sugestia.

Przestrzegam przed zbyt szybką interwencją i proponuję rozważne działanie.

Andrzej