Yaesu FT-3DE
    sp4xkb pisze:


    (...) ale trochę jeszcze słuchu muzyczno-realizatorskiego zostało i potrafię odróżnić np szum różowy od białego.


To bardzo subiektywna sprawa, zależna od wielu czynników, nawet przyzwyczajeń - nie zawsze zgodna z zamysłem realizatorskim. Nie będziemy kopii kruszyć ani licytować się czy rozróżnianie szumu białego od różowego to już level master czy może dopiero różowego od Browna ,) Każdemu co innego pasuje i nie jest to powód do dyskredytacji kogokolwiek.
Natomiast antenę będę reklamował nie dla podniety czy zwrotu złotówek. Jak sobie pokleję to producent się nie dowie że spieprzył kontrolę jakości.

Czytam, że FT3D ma lepszy głośniczek od FT2D. Jak dla mnie to FT3D nie jest zbyt głośny, albo też czasem zależy od mniej lub bardziej donośnego głosu korespondenta.
Niejednokrotnie muszę w FT3D podgłośnić do połowy czy nawet więcej. Ale to mogę porównać do AnyTone AT-868D, który był zdecydowanie głośniejszy i bardziej "donośny". Natomiast FT3D porównywalny do VX6, który miałem wcześniej. To pewnie Yaesu tak ma, być może można porównywać między różnymi modelami tego samego producenta niż różnych. AnyTone'a miałem przez niecały rok i też do niego się przyzwyczaiłem.


    SP9TL pisze:


    A masz tryb oszczędzania energii BT włączony?
    Jeżeli tak, to taki będzie efekt.


A jeśli wyłączysz tryb oszczędzania to będziesz miał stałe połączenie ze słuchawką i te cudowne wrażenia audio przez cały czas ,)
O drenażu baterii nie wspomnę.
Pozostaje cicha nadzieja na aktualizację softu która nad tym zapanuje, ale to problem raczej sprzętowy (ekranowanie) więc pewnie nic z tego...
[/quote]

Tak, to się zgadza. Ja mam włączony ten tryb oszczędzania BT i całość rozwiązania dobrze mi się sprawdza. Przeprowadziłem już trochę QSO, nie zauważyłem utraty dźwięku czy coś.


A co do anteny Yaesu, to nie wiem za bardzo o co biega, ani też co Wy robicie z tymi antenami bardzo szczęśliwy, ja VX6 miałem przez kilka dobrych lat, dokładnie z taką samą anteną, do samego końca antena była jak nowa. Nic się tam nie działo, ale i tutaj przy FT3D nie widzę aby coś tam miało być nie tak.

T.


  PRZEJDŹ NA FORUM