Mój UR5EQF_LOG
Konfiguracja, ustawienia, możliwości
Artur.
Można i to w szerokim zakresie.
Przy pracy w zawodach jest możliwość zaprogramowania (macro) klawiszy funkcyjnych do nadawania poszczególnych fraz; wywołanie, raport, odwołanie, zapytanie, powtarzanie, wszystko co potrzebne do pracy w zawodach na klawiszach F1 - F8 oraz dodatkowych klawiszy Shift + F1-F8 i Ctrl + F1-F8.
Razem 24 przygotowane frazy można wykorzystywać w zawodach.
Ponadto Autor poleca dwa programy wspierające CwGet (niestety płatny) i CwType (Free) do pracy na CW, pierwszy do odbioru, drugi do nadawania.
Obydwa te programiki możesz pobrać ze strony DXsoft http://www.dxsoft.com/.
Jednak , raczej te programy są przeznaczone dla młodszych krótkofalowców lub osób ze słabą znajomością CW. W programie UR5EQF jest też dołączony pulpit klawiszy do programu CwType "Cw Type bar", który można wykorzystywać podczas pracy CW (oczywiście po zaprogramowaniu klawiszy funkcyjnych) lub też do treningu (próbowałem kiedyś zbudować szkołę nauki CW wykorzystując ten panel, przecież mam doświadczenie, jednak nigdy do końca nie udało mi się zrealizować tego planu, może ktoś podejmie wyzwanie i stworzy scenariusz lekcji na papierze, a potem tylko "Copy"-"Paste" w odpowiednie miejsce macro, wyrażam gotowość do współpracy - nigdzie nie spotkałem się z takim tematem).
Modemy - ogólnodostępne wykorzystujące połączenie TRX-comp poprzez porty COM lub LPT lub też własnego wykonania (informacje w Help-ie CwType).
Jednak dla doświadczonych telegrafistów wystarczą chyba klawisze w module zawody CW-SSB.
W innych przypadkach, jak ja to mówię ...maszyna nie ma "serca"...
Obsługa programów jest prosta i nie wymaga szczególnego opisu - na pewno dasz radę.

Andrzej


  PRZEJDŹ NA FORUM