GP7 w ogrodzie
  gacek1000 pisze:

  nie zgodzę się z przed mówcą że czarne ---- kolor nie ma znaczenia w stosunku do odporności na UV i atest ale ma wpływ na w.cz .. ! !
  każde tylko nie czarne ..tak samo jak sie nie stosuje czarnych taśm izolacyjnych ,czarnych past bitumicznych ,czarnych termo kurczy itd.. one żeby uzyskać kolor są z dodatkiem węgla... co prawda sprawdzone to na wyższych pasmach nie na kf ale jeśli linka będzie przymocowana do anteny co prawda przez izolator jak w moim przypadku i gdzieś do gleby to może mieć to wpływ na zestrojenie i prace anteny..


  u mnie to wygląda tak,,,
  linki żeglarskie fi 6
  kółko wytoczone z poliamidu zainstalowane pod 1 trapem nad tymi małymi przeciw wagami małymi jest luźne i może się obracać .
  https://zapodaj.net/b1739d9bf003c.jpg.html

  https://zapodaj.net/88ec44d656b1a.jpg.html

Nikt Ciebie nie zmusza do tego żebyś zgadzał się czy nie z moimi wypowiedziami, linki żeglarskie czarne stosuję z powodzeniem od lat jeszcze z czasów CB(ok 25 lat) i jak do tej pory jest total cacy, porównanie pozostawiam bez komentarza. Prosty wniosek że rzekomy węgiel w nich zawarty(wg Twojej teorii i wypowiedzi)totalnie nie szkodzi. Wiec wysoką częstotliwość zostaw w spokoju, co ma kolor do tego ???????????

Watek dotyczy anteny GP7 gdzie Waldek nie zaleca jakichkolwiek odciągów zamocowanych na antenie. Wiec jaki sens ma Twoja w/w wypowiedz ???????????? Twoja nadgorliwość(odciągi na antenie) doprowadzi do tego że pewnego razu będziesz ją miał w dwóch kawałkach, poczekaj tylko na odpowiednio silny wiatr.
No ale to będzie Twój problem.
______________
Greg SP2LIG


  PRZEJDŹ NA FORUM