Emisje cyfrowe w paśmie 2m
Zbieram chętnych :)
Witam i współczuję kolegom że nie macie możliwości pracy na UKFie SSB albo CW,gdyby trafiło na mnie dawno zmienił bym zainteresowania. Nie ma się co dziwić czytając tego typu wypowiedzi że nic nie słychać na 144.Nie rozumiem czemu w krajach chociaż by ościennych umieją się bawić,jest dużo stacji i zawsze coś się dzieje.Do nawiązywania łączności nie wystarczy ręczniak i antenka zazwyczaj dookulna a nawet 5 el.To jak z motyką na księżyc.
Masz rację Jurek (sp1jpq )że nie wystarczy moc ale jak niema mocy to i stacje cię nie usłyszą.O dziś są zawody na UKFie ciekaw jestem czy koledzy będziecie tak atywni jak na forum.
a słychać mnie będzie .antena 14-el yagi i 100w ,na FM 10 el.a jak trzeba to i 400W
Pozdrawiam i do usłyszenia