Wniosek o pozwolenie na instalację anteny.
prośba o pomoc
OK, a damy rade wspolnie tu na forum stworzyć dobry wniosek ?
jak narazie ja mam cos takiego napisane : moze wspolnie damy rade ulepszyc tutaj na forum ?

dot. pozwolenia na instalacje anteny radiokomunikacyjnej na dachu budynku

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na instalacje anteny radiokomunikacyjnej - krótkofalarskiej na dachu budynku.
Proponuje następującą instalację :
mocowanie masztu przy pomocy obejmy kominowej z taśmy stalowej – zał. rys. 1
takie rozwiązanie zaciska komin dwoma szerokimi na ok 2cm taśmami stalowymi, obejma nie stwarza żadnego zagrożenia dla obecnej konstrukcji a nawet dodatkowo ją wzmacnia
masz ze stali nierdzewnej o średnicy 40mm wysokość 2.90 m
antena pionowa na pasma radioamatorskie 3.5 – 50 MHz wys. 5m - zał. rys 2.
instalacja kabla antenowego nie używanym przewodem kominowym wskazanych przez firmę kominiarska pracującą dla wspólnoty

Informuję ze posiadam Pozwolenie Radiowe kategorii 1 na używanie radiowych urządzeń nadawczych lub nadawczo – odbiorczych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej. Wydane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. - załącznik nr 3.
Podstawą prawną do wydania powyższego pozwolenia jest pozytywne zdanie egzaminu na świadectwo radio operatora służby radiokomunikacyjnej amatorskiej przed komisją UKE :
z zakresu elektroniki, propagacji oraz rozpraszania fal radiowych, zasad BHP, techniki urządzeń nadawczo – odbiorczych. - świadectwo załącznik nr 4
Posiadana wiedza pozwala mi na instalacje systemu antenowego zgodnie ze wszystkimi zasadami BHP oraz elektroniki.
Proszę nie mylić anten krótkofalarskich z CB- RADIO używanym przez osoby nie posiadające jakichkolwiek uprawnień - instalacje te są wykonane w sposób naruszający wszelkie prawa fizyki.

Zapewniam z mojej strony brak jakichkolwiek uszkodzeń dachu, ew. wynikłe uszkodzenia naprawie we własnym zakresie z własnych środków. Jeżeli Zarząd wspólnoty tego będzie wymagał ubezpieczę instalację w firmie ubezpieczeniowej ( ubezpieczenie OC).
Zapewniam przegląd instalacji oraz jej konserwację, oraz jej demontaż w przypadku nie używania lub zmiany miejsca zamieszkania.