Maszt antenowy na balkonie - formalności
dipol ? ma sporą rozpiętość i co najmniej 2 punkty podparcia czyli drugi w części wspólnej budynku ?

Nie wiem jak działają te urzędy ale z pism widać, że drugi polega na pierwszym a pierwszy nie "zebrał papierów" wystarczających "zapewne w ich mniemaniu' do uznania instalacji za jak to opisujesz "skalkulowaną i profesjonalnie wykonaną" a przez to bezpieczną. Samo pozwolenie budowlane byłoby dla nich "wyzwoleniem z brania odpowiedzialności za decyzję". Czy do pierwszego pisma dołączyłeś te kalkulacje, rysunki, może jakieś kopie certyfikatów wytrzymałości materiałów i elementów. Myślę, że mimo upływu lat na urzędników "działają" tomy papierów, setki podpisów i dużych okrągłych pieczątek. W sumie to ciekawe że dom 7x7 m w podstawie możesz wybudować bez żadnego pozwolenia a rurki do balustrady nie

https://www.arslege.pl/wymogi-dotyczace-balustrad/k218/a23447/

a ich konstrukcja powinna zapewniać przeniesienie sił poziomych, określonych w Polskiej Normie dotyczącej podstawowych obciążeń technologicznych i montażowych.

nie dotarłem do tych norm - może ktoś zna.
Jeśli wyliczenia na te wywoływane siły (przekrój siła wiatru, obciążenie) dacą wynik niższy niż wymaganie jw. t o pozyskałbyś dowód techniczny na poparcie tezy (porównanie do doniczek nie zadziałało bo to tylko wytykanie ich błędu). Takim porównaniem zaatakował byś ich faktem, że skoro budynek został odebrany to ktoś z ich linii urzędniczej potwierdził formalnie wytrzymałość balustrad w Twoim budynku wiec nie mogą obecnie tego kwestionować.


  PRZEJDŹ NA FORUM