Opinie o antenykf.com
producent anten drutowych SP1BKS
To co widnieje na mojej fotce to właśnie "balun" 1:1 300W od anteny W3DZZ. Prawdopodobnie posiadasz więc to samo. Ja kupiłem u Leszka dwie takie anteny i po obejrzeniu zdjęć na Jego stronie zachodziłem w głowę, w jaki sposób rdzenie z fotek mieszczą się w mufce? Zaintrygowało mnie do do tego stopnia, że postanowiłem rozebrać jeden z nibybalunów. To co ujrzałem, delikatnie mówiąc, rozzłościło mnie i to dość konkretnie.

Co do Twojej anteny, nie musisz jej zrzucać, żeby sprawdzić co masz wewnątrz! Po prostu odłącz antenę od radia i zmierz zwykłym miernikiem czy jest przejście (zwarcie) między masą a gorącą żyłą. Jeśli będzie zwarcie - powinno być OK. Jeśli nie - masz to samo, co ja.

Dodam, że przed zimą zmieniłem "balun" na balun własnej roboty, nawinięty na FT240-43. Teraz antena zbiera dużo mniej śmieci no i jestem bardziej spokojny o elektrostatykę.

Na koniec pozostaje mi jedynie poczynić ukłon w stronę autora znanego powiedzenia "Jeśli chcesz, aby coś było zrobione porządnie, zrób to sam!". ;-]

Jarek SQ6ZZZ


  PRZEJDŹ NA FORUM