Antena na wyjazd
Poszukuję wsparcia
Szkoda ze nie napisałeś dokad sie wybierasz bo to ma wieksze znaczenie niż czym lecisz.
Jesli to kraj zrzeszony i uznajacy przepisy CEPT to nie ma wiekszego problemu.
Jeszcze lepiej jeśli to kraj Unii Europejskiej.

Ja byłem kilka razy ze sprzetem za granica (samolotem) i polecam :
antene LW lub zwyczajny dipol - ze wzgledu na małą wagę oraz brak mozliwosci uszkodzenia podczas transportu - w bagazu głównym.

Lekki zasilacz impulsowy ,a ale sprawdzony wczesniej, zeby nie powodował zakłóceń itd..
- tez do bagazu głównego

Radio - ja zabierałem FT-897 + mała ręczna skrzynka antenowa - do bagażu podręcznego.
Niewielkie gabaryty sa wygodne, bo nie dopłacasz za nadwagę, radio mozna zabrac do podręcznego i nie ma problemu, ze je ktoś uszkodzi.

Warto zabrać licencję - chociaż nigdy mnie nikt o nia nie poprosił - lae miec trzeba :-)

Na lotnisku w bagaz głóny raczej nikt nie zagląda
W podreczny czasem tak - najczesciej padało pytanie, czy to laptop, a jak nie to co
Na odpowiedź "radio" - słysząłem prosze przechodzic dalej

aniołek

Wszystko zalezy gdzie lecisz. Jesli to w miarę cywilizowany kraj to nie powinno byc problemów. Jesli jakaś "dzicz" to lepiej się wczesniej zorientować.

Jesli masz jeszcze jakieś konkretne pytania chetnie pomogę.