ParaTNC ->, Oprogramowanie a ostatnio również i sprzęt
2.5w1 - Digi + Stacja pogodowa + modem KISS
Cześć,
Gdyby wpisać w wyszukiwarkę frazę ParaTNC można dotrzeć do postów z września 2014 roku opisujących oprogramowanie o tej samej nazwie, którym wtedy chwaliłem się w Internetach. Przez lata prowadzenia tego projektu (czyli w zasadzie ponad 5) zawsze opierałem się o gotowy sprzęt w postacie STM32VLDISCOERY. Z czasem taki wybór okazywał się coraz bardziej zły i nieoptymalny. Sprzężenia w.cz. mnóstwo brzydkiej kabelkologii itp. Trzeba było więc zaprojektować dedykowaną elektronikę, która na pojedynczej płytce PCB będzie miała wszystko co trzeba. Oprogramowanie w międzyczasie również ewoluowało i obecnie w ogóle nie przypomina tego co było 5 lat temu.

W końcu więc jest. Sterownik APRS ParaTNC i działające na nim oprogramowanie o tej samej nazwie. Projekt jest już w końcowym stadium, płytka jest zaprojektowana i gotowa do produkcji prototypowej oraz testowania. Całość kodu źródłowego oprogramowania, dokumentacji i pliki Gerber są tutaj: https://github.com/SP8EBC/ParaTNC Opis sprzętu jest w szczególności tutaj https://github.com/SP8EBC/ParaTNC/blob/master/HARDWARE-READMEMożliwości sprzętu wyglądają następująco (w kolejności losowej)
strzałka Wymiary płytki i rozstaw gniazd oraz otworów pasujący do gotowej obudowy od routera Mikrotik RB411
strzałka Pełna separacja galwaniczna pomiędzy sterownikiem a radiotelefonem
strzałka Pełna separacja galwaniczna i dedykowane (również separowane) zasilanie dla czujników meteo
strzałka Możliwość podłączenia do komputera przy pomocy RS232 lub RS485
strzałka Obsługa urządzeń one-wire, głównie termometru DS18B20. Oczywiście magistrala One-Wire również separowana wesoły
strzałka Obsługa anemometru LaCrosse TX20 z programową możliwością resetu zasilania w przypadku braku komunikacji
strzałka Opcjonalnie możliwość instalacji hybrydowego układu scalonego Radiometrix BiMH1 pełniącego rolę TRXa na 144.800MHz

Jak wszystko będzie w pełni przetestowane na docelowej płytce to nie omieszkam poinformować

// Narazie proszę się nie przejmować wartościami elementów na schemacie. Nie wszystko jest tam wklepane takie jakie powinno być. Będę aktualizował na bieżąco.


  PRZEJDŹ NA FORUM