Strojenie GP-7 + 50MHz
Nowa antenę GP7 składasz wg wymiarów podanych w instrukcji montażu, ja tak zrobiłem i było cacy, bez żadnego dodatkowego strojenia. Anteną zacząłem budować od dołu.
Po pewnym czasie (kilku lat)antena padła totalnie, zadzwoniłem do Waldka po nowe części(na ten temat już pisałem na forum). Po ich otrzymaniu i zmontowaniu wg pierwotnych wymiarów antena nie chciała poprawnie pracować. SWR poszybowało w kosmos.
Kolejny telefon do Waldka i po przedstawieniu problemu Waldek podał mi całkowicie inne wymiary różniące się od tych pierwotnych z instrukcji montażu.
Dopiero wtedy antena uzyskała poprawny SWR na wszystkich pasmach i było total cacy.

Nie podajesz czy antena jest nowa czy z second hand, na jaką cześć pasm antena jest pierwotnie zestrojona tz na CW czy na SSB.

Jak już będziesz miał wszystko gotowe i antena będzie pracowała poprawnie to pamiętaj zmień mocowanie stroika tego na górze z badziewskiego(oryginalnego) na taki który będzie gwarantował poprawność pracy anteny tj wywierć otwór np. fi 3-4 mm i daj na przelot śrubę ze stali nierdzewnej i koniecznie zakontruj ją dwoma nakrętkami. Połączenie zabezpiecz koniecznie taśmą samowulkanizacyjną.

Powyższe rady nie są zasłyszane gdzieś na rynku od przekupki tylko przerobione osobiście czyli z własnej praktyki antenowej.
__________________
Greg SP2LIG

P.S. Jeżeli będziesz miał inne jeszcze pytania dot GP7 to bardzo proszę ale na priv.


  PRZEJDŹ NA FORUM