Osobisty : Mentor,Guru,Nauczyciel
Czy to dziś potrzebne?
Zawsze bedzie potrzebny ktoś kto pomoze , poradzi, podpowie, dziś jak powiedziałeś wiedza jest na wyciągnięcie reki ale czy umiecie ja wyciagnąć? Proszę sie nie obrazac ale bedąc jakiś czas na tym forum stwierdzam ze 95 % naszych młodszych kolegów nie umie wyciagnąc tej reęki po wiedzę.To nie sztuka zeskanować schemat czy wkleić link, trzeba to jeszcze rozumieć . Wiekszość informacji jest podana z pominięciem wiedzy tej podstawowej oczywistej /dla autorów/.
Potrzeba więc kogoś kto jak rodzic o niebie ,opowie o tym jak zastosować prawo Oma, jak zrobić normalnego dipola i go zestroić, jak zestroić lampowy stopień mocy, wreszcie jak sie zachowywać na paśmie.
Do końca swiata i jeszcze jeden dzień dłużej bedzie potrzebny taki ktoś z doświadczeniem i trzeba zrozumieć ze tak jak w zawodzie musi byc okres wdrożenia kiedy starsi stażem pokazuja co i jak ,tak w krótkofalarstwie potrzebny jest "guru". Pozdrawiam