Jak dałem się oszukać i dlaczego w Jastrzębiu Zdroju nie będzie APRSu
    sp9nrb pisze:

... Paralotniarze a także piloci gdy pesel nie pozwoli im latać a aktywność pozwalająca na coś więcej niż zrzędzenie zmusza do działania, to przechodzą do krótkofalarstwa. I wielu z nich przechodzi bezboleśnie bo często mają zdany egzamin państwowy w zakresie łączności lotniczej......
    JAK

Witam, aktualnie w wieku 40+ migruję w stronę odwrotną niż przedstawiona. Szkolę się na szybowcach. Kończę szkolenie podstawowe i wchodzę w trening szybowcowy do licencji SPL. Ułatwione zadanie jest w przedmiocie ŁĄCZNOść. Zarówno nauka do egzaminu jak i samo prowadzenie i rozumienie korespondencji dla HAMs jest fraszką. W przyszłości podczas lotów termicznych planuję uruchomić się na pasmach amatorskich jako SP3SLU/AM. Zachęcam do podobnych migracji wszystkich HAMs marzących o lataniu. TNX Daniel SP3HSZ !
Jerzy SP3SLU

Edit: przepraszam za "off topic"