zagrożenia od anteny magnetycznej
"magnetic loop"
W paranoje nie należy popadać, ale temat warto znać.

Celem każdej anteny odbiorczej jest przekształcenie fali elektromagnetycznej na napięcie. Anteny pętlowe magnetyczne składają się z uzwojenia z drutu miedzianego wokół ramy lub wokół materiału ferromagnetycznego - czyli jak rozumiem podobnie jak elektromagnes wytwarzają silne pole magnetyczne podczas nadawania. Do zestrojenia tejże pętli (cewki) potrzebny jest zazwyczaj kondensator. Innymi słowy składowa magnetyczna w takiej antenie jest dużo większa niż w typowym dipolu. Czy dobrze to rozumiem?

np. tu na forum w innym miejscu dnia 2009-08-06 o 22:37:13 dipol napisał:
"A co ze zdrowiem,składowa magnetyczna w twoim otoczeniu to droga do białaczki szczególnie dla dzieci(...)"

a poźniej jeszcze raz zaznacza (2009-08-12 o 21:43:21):
"białaczka-dla dzieci i kobiet w ciąży zabójstwo przemyśl czy warto,używana przez wojsko USA w Wietnamie a na wojnie czynnik ludzki się nie liczy".

Ponadto 2009-08-18 21:37:41 użytkownik hyper dodał:
"Nie ma skutecznej osłony dla stałego pola magnetycznego lub o częstotliwościach rzędu 50 Hz (tam potrzeba pół metra blachy stalowej). Dla 3-krotnego stłumienia pola o częstotliwości 1 MHz potrzeba stali o grubości tylko 0,01 mm (dla miedź i aluminium 10 razy więcej)."

(tego jeszcze nie analizowałem)

Czy magnesy neodymowe - które są bardzo silne, też mogą szkodzić zdrowiu?