Chciałem rozpropagować ale nie wyszło
SQ9MEZ napisał:
to mnie ubawiłeś, hehe ciekawe jak nauczyciel reaguje na wsi gdzie prawie każda miejscowość zaciąga poszczególne słowa ww swoją stronę , jak nie wiesz to głupot nie pisz

JO90wi pga:ME02 via10 QSX 438.875Fm ton1750,145.275FM,PSK 80m,40m

Szanowny Kolego!

Jeśli nie wiesz, to nie pisz. Obojętnie czy w mieście czy na wsi język polski jest taki sam. Wypowiadanie się w tym języku jest obowiązkiem każdego ucznia i nie ma tu znaczenia czy jest to Ślązak, Kaszub czy Niemiec.
W domu może sobie mówić jak jego przodkowie czy rodzina. W szkole - tak jak go uczą, czyli w języku polskim.
Pasma amatorskie to miejsce publiczne. Ma mówić tak aby inni rozumieli jego mowę. Jeśli posługuje się slangiem to amatorskim, a nie z ulicy.
Może w Polsce zbyt gwałtownie nastąpiła rewolucja i każdy, kto poczytał przynajmniej testy mógł zdać egzamin. Teraz zbieramy tego żniwo. Jednak większość z CB siedzi na UKF (FM) i przemiennikach nie robiąc dużego wstydu innym z SP.