FT-897D - uszkodzone?
Niepoprawna praca w emiscjach SSB...
Witajcie!

Mam dziwny problem z FT-897D. Otóż w ostatnią sobotę nadawałem z tego właśnie radia na 80m, gdy jeden z korespondentów stwierdził, że chyba pomyliłem wstęgi bo idealnie słyszy mnie na USB. Zacząłem drążyć temat z innymi korespondentami i okazało się, że większość słyszy mnie prawie tak samo w LSB jak i po przełączeniu w USB. Od strony odbiorczej jest podobnie… słuchając korespondenta na 80m w LSB przełączam w USB i nadal go słyszę! Co prawda zmienia się trochę ton tego co odbieram (dochodzi trochę sopranów) ale nie jest to normalne zachowanie radia. Dzisiaj miałem okazję postawić swoje 897 obok innego 897 i wyszło niezbicie, że moje radio nie pracuje poprawnie (w tym dobrym radiu, po przełączeniu Z LSB na USB korespondent prawie znika, u mnie nadal go słychać prawie bez zmian).

Jakieś sugestie? Może coś poprzestawiać w ServiceMenu? Dodam, że pełny reset radia robiłem kilkukrotnie. Żadnej poprawy. Mam nadzieje, że uszkodzenie nie będzie poważne (czytaj: kosztowne).

Jarek SQ6ZZZ