ECHOLINK - Spojrzenie na EchoLink w SP
witam wesoły
do SP6OUJ -

"O ile ja dobrze pamiętam, to zabrania się wykorzystywać publiczną sieć telefoniczną w łącznościach amatorskich."
Mi się wydaje, że ta sie jest siecią telefoniczną. Jeśli masz neostradę, DSL..., to łącza do tego są łączami telefonicznymi. Nasze licencję nie pozwalają na używanie łączy telefonicznych do nadawania na pasmach. Jeśli jest inaczej, to proszę podać podstawę prawną, gdzie można przeczytać że jest inaczej.

= a tak dokladnie, to chodzi tu o to, aby nie zestawiac polaczenia hamradio-tel i odwrotnie i taki warunek echolink spelnia, jednak nie wszyscy za biurkami zdaja sobie sprawe z tego, ze internet, to nie jest to samo, co telefon
w tym kraju brak wiedzy nie stanowi przeszkody w piastowaniu stanowisk na tzw szczeblu, przeszkoda moze byc tylko brak odpowiednich znajomosci, kompetencje, to w wiekszosci przypadkow tylko abstrakcja
a tak poza tym, coz stoi na przeszkodzie, aby zamiast kabla pomiedzy mikrofonem a trx bylo jakies inne medium?
jakos nie moge sie dopatrzec niczego perwersyjnego w kombinacji mikrofon-->komp-->net-->TRX(legalny!)-->antena
wzglednie:
handy-TRX(legalny!)-->antena-->eter ---> antena-->TRX(legalny!)-->komp-->net-->drugi komp gdzies daleko-->glosnik
czy to tak bardzo boli????????

zgadza sie, nie ma tu klucza i lamp i podniebnego "kultu parkinsona", ale ... "krotkofalowiec jest postepowy"... rozwija nowe techniki lacznosci wesoły))
i tej wersji sie trzymajmy !!!

nastepna rzecz
w tej sytuacji nie nalezy zadawac urzedowych pytan typu : czy EL jest legalny?
tu wystarczy tylko poprosic o _UDOWODNIENIE_ , ze nie jest legalny... a udowodnienie tego moze byc bardzo trudne
nalezy tu pamietac, ze jest cos takiego, jak sztuka zadawania pytan
sztuka dyplomacji? oczko
w wielu przypadkach tresc odpowiedzi zalezy od rodzaju zadanego pytania