FT-817ND "TX ERROR"
Jak to naprawić ?
Taki komunikat pojawia się właśnie przy problemach z VCO lub DDS lub uszkodzeniem zasilania części odbiorczej.
Mnie się właśnie teraz na urlopie też zdarzyło i mam dokładnie te same objawy co Ty. Uszkodzeniu uległy tranzystory odpowiedzialne za sterowanie zasilaniem na płycie odbiornika 2SJ355 i DTC144. Z tym, że ja sobie to bezproblemowo naprawię ale dopiero po urlopie ehh...

W moim przypadku przyczyną kłopotów było zwarcie 13,8V w wtyczce CAT.
W Twoim prawdopodobnie była inna przyczyna ale na pewno nie próba nadawania poza pasmem.

Jak jesteś biegły w elektronice i masz jakiś podstawowy sprzęt (części w 817 są naprawdę miniaturowe) to mogę Ci pomóc zdalnie. W innym przypadku radio do kogoś dobrze ogarniętego i grzebanie. FT817 to dość trudne radio. Schemat jest dostępny ale praktyka pokazuje, że podczas produkcji jednak trochę w nim grzebano ,)