PZK chce szkolić żołnierzy WOT. Czy wystarczy im "stoczterdziestek"?
Tutaj jest oficjalne stanowisko MASR PZK. https://www.facebook.com/PolskiZwiazekKrotkofalowcow/photos/a.657007741064380/2158028337628972/?type=3&theater

Jesli SP EMCOM PZK vel. Koordynator SP EMCOM PZK, a wiec ciala zrzeszajacego sieci lacznosci kryzysowej w kraju, cos ustalał, to nie poinformowano o tym koordynatorów sieci wchodzących w skład SP EMCOM PZK. Mi ani Adrianowi -jako koordynatorom MASR NIC NIE WIADOMO O SZCZEGÓŁACH POROZUMIENIA. Przypominam,ze PZK nie posiada nawet jednego GOBOXA... Cały sprzet jest nasz, prywatny. Trzon aktywnych operatorów MASR wypowiada sie negatywnie wobec wspoldzialania z WOT. Tym bardziej,ze nie omawiano tego z nami, nie znamy szczegółów. SP EMCOM PZK moze sobie działać samodzielnie,ale nie ma on ani sprzetu, ani ludzi. Ludzie i sprzęt są w posiadaniu autonomicznych sieci.

Również jako członek Grupy Szybkiego Reagowania SP EMCOM PZK nic nie wiem o tym porozumieniu.
Również jako osoba posiadająca pełnomocnictwo do podpisywania porozumień emcomowych na Mazowszu - nie informowano mnie o treści porozumienia.

Co wiecej - PZK chce utajnić zapisy porozumienia. To budzi moje watpliwosci co do legalnosci vs. OPP.

Oto rozpiska budzetu SP EMCOM PZK. Bieda,Panowie! Czym mamy działać?

Budżet 2017 - 5500,00 PLN.
1. Zjazd SP EmCom Klubu i dotychczasowe delegacje - 1650,00 PLN,
2. Baner MASR - 64,01 PLN,
3. Delegacja SP9XWM na Sejmik Łączności ZHP - 237,00 PLN,
4. Delegacja SP7WME na prowadzenie działalności dydaktycznej w Gościnie nr 1 - 486,44 PLN (nadmieniam sama kilometrówka, bo na miejscu wikt i opierunek był),
5. Delegacja SP7WME na spotkanie MON w Warszawie - 187,22 PLN,
6. Flaga MASR - 418,20 PLN,
7. Delegacja SP7WME na prowadzenie działalności dydaktycznej w Gościnie nr 2 - 486,44 PLN (nadmieniam sama kilometrówka, bo na miejscu wikt i opierunek był),
8. Anteny dla SP EmCom PZK - 2 x 360 - 720,00 PLN,
9. Banery SP EmCom dla 10-ciu sieci - 676,50 PLN.

Budżet 2018 - 5600,00 PLN.
Wydatki:
1. Sfinansowanie kursu z zakresu pierwszej pomocy (ratownictwa drogowego) dla Roberta Kucharskiego SQ7RF - 180,00 PLN,
2. Baner dla LKSR - 170,00 PLN.
3. Delegacje na poczet prowadzenia działalności dydaktycznej Krzyśka SP7WME w Gościnie (cały rok szkolny) - 4250,00 PLN.

UWAGA pozostały zabezpieczone środki w wys. 1000 PLN na poczet budowy przemiennika SP EmCom w Radomiu - nie wydatkowane
w 2018 roku, Norbert finalnie nie wysłał mi żadnych faktur, powstała oszczędność w budżecie w wysokości 1000 PLN.
Delegacje SP7WME "zjadły" niestety rezerwę 2500 PLN na Winlink na Mazowszu. Nie było szans na pokrycie kosztów wyjazdów
Krzysztofa z kosztów delegacji i wyjazdów PZK (z innej szufladki), żeby środki pozostały w budżecie SP EmCom.
Zjazd Zarządu SP EmCom Klubu PZK w 2018 roku był "za swoje" Członków Zarządu i Koordynatorów, nie obciążając kasy PZK.
Wokół uczestnictwa PZK w działalności dydaktycznej w Szkole w Gościnie wywołałem dyskusję przy okazji uchwalaniu budżetu
na 2019 rok i kasa póki co idzie na poczet delegacji Krzyska SP7WME z innych środków niż środki SP EmCom PZK.

Budżet 2019 - 7000,00 PLN.
Wydatki:
1. Maszt teleskopowy dla SP EmCom JS1325 w Jastrzębiu Zdroju - 990,16 PLN.
Reszta do spożytkowania w uzgodniony pod koniec 2018 sposób.

poniżej treść komunikatu z FB, bo via FB raczono nas poinformować

"Porozumienie Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej i Polskiego Związku Krótkofalowców.

W dniu 15 lipca br. w Warszawie podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy dowództwem Wojsk Obrony Terytorialnej a Polskim Związkiem Krótkofalowców. Wojska Obrony Terytorialnej reprezentował gen. dyw. Wiesław Kukuła, Dowódca WOT, zaś Polski Związek Krótkofalowców – Waldemar Sznajder 3Z6AEF, Prezes PZK. Porozumienie określa ogólne ramy współpracy w zakresie promocji, szkoleń i działań dydaktyczno-szkoleniowych. Szczegóły współpracy, a zwłaszcza ewentualne zobowiązania materiałowo-finansowe będą określane na podstawie osobnych umów, zleceń wykonania zadań publicznych oraz zamówień umieszczanych w planach pracy na kolejny rok. Koordynację współpracy ze strony Dowództwa WOT zapewniają Szefowie poszczególnych Pionów i Oddziałów, zaś ze strony PZK: EmCom Manager PZK kol. Michał Wilczyński SP9XWM oraz Koordynator Łączności SP EmCom PZK kol. Krzysztof Gaudnik SP7WME, do których należy się zwracać we wszelkich sprawach związanych z porozumieniem.

Podpisane porozumienie jest wyrazem realizacji statutowych zadań, określonych w par. 3 Statutu PZK, a szczególnie upowszechniania wiedzy i umiejętności na rzecz obronności państwa, ratownictwa i ochrony ludności oraz prowadzenia działalności społecznie użytecznej w sferze nauki, edukacji, oświaty i wychowania. Konkretne działania podejmowane dla wypełnienia założeń określonych w porozumieniu będą ustalane przez osoby bezpośrednio zainteresowane realizacją, pod merytorycznym kierownictwem EmCom Managera PZK. Katalog takich działań został wstępnie zarysowany przez obecnych podczas podpisywania porozumienia i obejmuje m.in. prowadzenie wzajemnych szkoleń, promocji organizacji, uczestnictwa w imprezach itd. Zachęcam wszystkich zainteresowanych rozwijaniem takiej formy działalności społecznie użytecznej do kontaktu z kol. Michałem SP9XWM i kol. Krzysztofem SP7WME, którzy są otwarci na wszelkie konkretne pomysły poparte deklaracją do gotowości ich realizacji."