I Zawody Krajowe QRO o Puchar "Grubego Stefana"
    sp2ayc pisze:

Szkoda, ze nie mogę wziąć udziału w tych zawodach. Mój program logujący nie zapisuje dokładnej częstotliwości pracy, radio nie jest połączone modemem z komputerem. W zawodach nie ma czasu, by ręcznie wpisywać częstotliwość odczytaną z wyświetlacza. Prognozuję niską frekwencję, a szkoda.

Naprawdę nie można logować normalnie w stylu:

[code]
QSO: 14000 PH 2019-04-06 1514 SP8TZ 59 K CS7AMH 59 033
QSO: 14000 PH 2019-04-06 1517 SP8TZ 59 K AO570SP 59 024
[/code]

Jeśli tak, to lipa straszna.

Mój programik też nie loguje częstotliwości, a jedynie pasmo.

Nie rozumiem, po co komu w zawodach dokładna częstotliwość.

A co, jeśli stacje odsunięte są od siebie o 10 Hz? Bo się ktoś nie wstroił w kogoś dokładnie?

A co, jeśli ustawią tę samą częstotliwość (np. 3.725), a układy TCXO albo podobne w ich radiach nie są wysokiej jakości (lub wcale ich nie ma) i oba radia są odchylone np. o 5 Hz, jedno w dół drugie w górę? Częstotliwość w logu ta sama ... a tak naprawdę była to łączność na dwóch różnych częstotliwościach!

Czy będzie powołana specjalna komisja do śledzenia i wyłapywania takich przypadków oraz ich karania? ,-)

Oczywiście żartuję - ale ten przykład ilustruje bezsens logowania dokładnej częstotliwości do zawodów na SSB.

Nasze radio KF to nie kanały na CB radio proszę państwa smutny