Wydawanie znaków okolicznościowych...
Procedury, opłaty, prefiksy...
Armandzie,

Możesz mi powiedzieć z jakiego przepisu prawa wynika ta zasada wydawania zanaków okolicznościowych na 3 miesiące?

bo zmiana pozwolenia wynika jasno wprost z art 155 KPA

Powtórzę jeszcze raz:

1. okres na który się wnioskuje zmianę pozwolenia określa wnioskodawca i może być to dzień , tydzień , miesiąc, kilka miesięcy , ale również pół roku, rok, 2 lata - pełna dowolność (TAK STANOWI PRAWO - obowiązujące w RP),

2. prawnie nie istnieje coś takiego jak znak okolicznościowy - tak w prawie polski - vide ustawa prawo telekomunikacyjne i rozporządzenie ministra infrastruktury jak i w prawie międzynarodowym - vide Regulamin Radiokomunikacyjny - są tylko znaki wywoławcze

3. pozwolenia czasowe są wydawane do roku - i tu też warto spojrzeć do zapisów rozporządzenia gdzie to jest zapisane ( ale na jaki okres się dostaje to decyduje wnioskodawca a nie urząd - i to wynika wprost z KPA )

4. uzasadnienie nie jest konieczne bo prawo tego nie wymaga w ogóle ( na marginesie mogę powiedzieć że w ostatnich 2 latach jestem jednym z kilku krótkofalowców którzy aktywnie korzystają z wnioskowania o znak wywoławczy inny niż na pozwoleniu radiowym właściwym i nie spotkałem się jeszcze żeby wymagano ode mnie zgody organizatora, zgody na zainstalowanie stacji - to od mojej dobrej woli zależy czy to uzyskam i przedłożę urzędowi czy nie - prawo tego nie wymaga ode mnie)

To do czego przedstawiłeś odnośnik to jest projekt ( propozycje ) które podlegały konsultacjom, a nie coś co jest prawem obowiązującym, sam uczestniczyłem w debacie w tej sprawie w UKE w ramach tych konsultacji i czym to się skończyło bardzo dobrze wiem i proponuję abyś na zapisy z twojego odnośnika w tej sprawie się nie powoływał.

pozdrawiam,

Witold Zakrzewski
SP5UHW


  PRZEJDŹ NA FORUM