Nagoya NA-771
ogłuchła
Witam mam problem, otóż kupiłem wczoraj wouxuna UVD1, z nim była nagoya i kabel do programowania. Jednak ta Nagoya jest bardzo głucha, słyszy tylko bardzo mocne sygnały, nawet radia nie odbiera, co mogło się stać. Ruszam tą antenka w prawo i w lewo, kilka razy wkręcalem wykręcalem ale nic, nadal głucha jak diabli. Sprzedający twierdzi że było z nią wszystko ok. Uszkodzeń mechanicznych z zewnątrz nie widać, to helikal więc dużo tez nie zobaczy. Może ktoś ma pomysł co mogło się uszkodzić, albo czy da się rokręcić, bo podejrzewam że w tej cewce jakieś zwarcie się zrobiło :/ Druga sprawa to może ktoś ma strony gdzie można zobaczyć jak zrobić antenkę do ręczniaka na 2m, szukałem o tych antenach TAIL ale nie mogę znaleźć.