Uziemienie - kolejny raz
Niestandardowa instalacja
sp9wm.....https://www.ksiegarniatechniczna.com.pl/ochrona-odgromowa-obiektow-budowlanych-wydanie-ii-uaktualnione-zeszyty-dla-elektrykow-nr-6.html (byłem na szkoleniu i egzaminach u Śp profesora Sowy).
poczytaj uważnie....jak mieszkasz w swoim domu i działce możesz z uziemieniem eksperymentować, szpilki wbijać.
W blokowisku musisz mieć najpierw pozwolenie administracji na wykonanie, ZUD , projekt -może być gaz w ziemi,przewody elektryczne telekomunikacyjne,papiery z pomiarów a najważniejsze uprawnienia do wykonania tej budowy. - Źle wykonane uziemienie i po trafieniu w pkt dopiero się zaczną twoje problemy jak ci przyjdzie koszty pokrywać uszkodzonej elektroniki budynku/sprzętu elektronicznego
sąsiadów. Twoje uziemienie musi być połączone bednarką,drutem stalowym ocynkowanym z uziemieniem budynku.
Dogadaj się z konserwatorem żeby podpiął cie do bednarki budynku ( ale czy on sobie kłopot twój na głowę weźmie).
Takie wyładowania pkt.rzadko się zdarzają ale są,bardziej nam dokuczają wyładowania wtórne.