PZK chce szkolić żołnierzy WOT. Czy wystarczy im "stoczterdziestek"?
    SQ5KLN pisze:

sp9nrb pisze:

Pytanie jaki sprzęt będzie miał WOT - samochody z GN i rdst od CB?

Taki sam jak w innych wojskach lądowych. Nie należy WOT-u mylić z organizacjami proobronnymi (FOP) czy Narodowymi Siłami Rezerwowymi. WOT (w przeciwieństwie do FOP i NSR) jest częścią Sił Zbrojnych RP.

Pomysł WOT był wcześniej w latach około 2000 roku. Już wtedy w reprezentacyjnej jednostce OT pod Warszawą był sprzęt starszy od służących tam żołnierzy.
A ciebie zapytam? Sam pójdziesz na ochotnika do WOT i uzbrojony w saperkę oraz patriotyzm staniesz przeciwko dobrzy wyszkolonej i wyposażonej armii? Czy będziesz innych zagrzewał do walki, siedząc w wygodnym fotelu i bojowo klepiąc w klawiaturę? Myślisz, że pomalowaną na zielono łopatką i pokropioną przez kapelana dowolnego wyznania zatrzymasz czołg? Nawet cię nie zauważy. Jedyne słuszne wyposażenie WOT, to koparki aby miał kto grzebać żołnierzy i cywilów którzy zginą.
Jesteś informatykiem. Czytałeś w necie o awarii, jedna koparka i miasto stoi. Dzisiaj nawet nie trzeba zdobywać miasta. Wystarczy okrążyć i rozwalić artylerią obiekty mające szczególne znaczenie. I po dniu miasto się poddaje. A wyobraź sobie że są przepompownie ścieków i powtórka z Gdańska jest całkiem realna. A teraz licz, na jedną drużynę (około 10 żołnierzy) trzeba 1 samochód ciężarowy. Na 1000 żołnierzy potrzeba 100 samochodów. Tu już inna skala. Wyobrażasz to sobie. Na defiladach jak w 39 wyczyszczone konie, wypastowane buty, marsowe miny a rzeczywistość.