Pasmo 40m - kiedy i gdzie?
SQ5STR nie zrozumiałeś , to nie to ze ja wykształciłem ileś osób przez stację klubową. Tak to działało ,chcąc zostać licencjonowanym nadawcą zaczynałeś w klubie, wszystkie kluby tak działały, po to są-były kluby . Pomagały zdobyć wiedzę i umiejętności organizowały szkolenia czy wreszcie egzaminy aż wreszcie pisały rekomendacje do instytucji wydającej zezwolenie /podobnie jak dzielnicowy/. Jak przyszła upragniona "wolność" zrobił sie totalny burdel w ruchu krótkofalarskim tez.
Odpowiadając na Twe pytanie wszyscy zostali wyszkoleni przez pracę na stacji klubu do którego należeli , mówie oczywiscie o okresie do naszego "wyzwolenia" spod mocy komunistycznego zła.
SQ4CCV mądrej głowie dość po słowie. Ty nie dośc ze jako "licencjonowany" nadawca zbłażniłes sie brakiem elementarnej wiedzy, to zamiast siedzieć cichutko pod stołem i rumienić sie ze wstydu nadal
wystawiasz się na pośmiewisko.
Obawiam sie czy nie nadajesz w okolicach 6,5 MHz albo coś koło 8MHz .....skoro nie wiesz nic o pasmie 7MHz.Może dlatego tych Japończyków nie słychać.