ANTENY KF MULTIBAND CO WYBRAĆ
GP7DX, Delta czy dipol a może Long Wire moze W3DZZ
Nawiązując do mojego wcześniejszego wpisu dotyczącego problemów z GP7DX - obnizyłem o około 2m zgodnie z zaleceniami producenta.
Jest zdecydowanie lepiej, ale i tak na zawieszonym na 6m dipolu, czy zawieszonej 8m na ziemią delcie na 80-kę w pasmach 7 i 14Mhz spisuje się razcej słabo.
Wisi w otwartm terenie bezposrednio nad trawnikiem. Jak wisiała wyżej to już zupełnie była cisza - pzrez momoent myślałem, że mam uszkodzone radio lub fider.
Sprawdziłem poprawność zmontaowania, stroi sie dobrze we wszystkich pasmach.
W wyższych pasmach faktycznie, przy dobrych warunkach jest OK, ale na 7 i 14 raczej cienko.
Nie jest to moja pierwsza antena, ma już za sobą W3DZZ, G5RV, kilka dipoli i dipolo-podobne konstrukcje i dalej podtrzymuję opinię, że to żadna rewelacja jak za te pieniądze.
Ale jeśli ktoś nie ma warunków na powieszenie czegos większego to dobre rozwiązanie - i do tego bezpieczne - jest bardzo solidnie wykonana jakosciowo, wytrzymała na wiatr.
Szkoda, że w moich warunkach tak słabo pracuje.
smutny