Yaesu FTDX101D
    temek pisze:

SP6CDK pisze:

Każdy projekt displaya z Icoma jest ładniejeszy i bardziej funkcjonalny od tego w K4.
      To samo można powiedzieć o Yaesu czy Kenwoodzie.

K3 to niezłe radio ale te blaszki i wkręty z Castoramy kupowane na wagę troche psują efekt.
      W moim 80% gałek musiałem wymienić i kupić nowe metalowe w Mouserze. Zapłaciłem kilkaset złotych !!!
      Proponuję nie zachwalać, nie polecać tylko sobie kupić.

Witaj, jak to zrobiłeś że musiałeś wymienić 80% gałek w K3 ?

Mam K3 8 lat, nie uszkodziła się żadna gałka. w KX3 uszkodziła mi się jedna (20% licząc VFO), Elecraft przysłał na swój koszt 3 zapasowe. Twój przypadek to wyjątek a nie reguła.

Pozdrawiam.

Kupiłem radio z drugiej ręki i gałki były w takim stanie jak opisałem.
Oczywiście ściągnąłem potem gałki z firmy ale musiałem za nie zapłacić. Sądzę,że była to wadliwa seria. Problem pękniętych gałek w K3 to temat powszechnie znany.
Gałki są niskiej jakości.
Jeżeli na 100 trx-ów pęknie chociaż jedna gałka to już jest problem bo świadczy to o niewłaściwej technologii.

Porządna gałka wykonana z tworzywa powinna mieć wewnętrzną metalową tulejkę i dopiero w tej tulejce wykonany otwór z gwintem. Gwintowanie plastiku to rzezba w g....e !!

Według mnie Elecraft to firma garażowa. Płytki i kompletny ich montaż wykonują firmy zewnętrzne. Filtry kwarcowe to Chiny.
Na miejscu realizowany jest końcowy montaż,wgrywanie softu ,strojenie, kontrola parametrów i wysyłka.

Na marginesie. Aktualnie f-ma Inrad też nie sprzedaje filtrów wykonanych w Stanach. Niedowiarkom polecam rozebranie i wykonanie zdjęć poglądowych takiego filtra.

To oczywiście moje zdanie. Każdy ma prawo do własnego.

Był to mój pierwszy i ostatni trx z tej firmy.