Nowa grupa miłosników pracy na cw
Witam

Jak niektórzy wiedzą na III warsztatach QRP w Burzeninie po krótkiej prelekcji kol Macieja SP7VVK na temat nauki i podnoszenia umiejętności operatorskich emisją CW padł pomysł powołanie do życia grupy ludzi zainteresowanych tym tematem. Zaczęliśmy poszukiwania miejsca gdzie można było by na ten temat porozmawiać. pierwszy pomysł to forum QRP czyli organizatora warsztatów na których się spotkaliśmy. Ale z przyczyn technicznych jego otwarcie się lekko opóźnia. Z informacji od Łukasza SQ2DYL wiem ze prawdopodobnie powstanie Forum na tematy operatorskie a w niej dział o CW. Po dzisiejszej rozmowie telefonicznej z kol. Jerzym SP9VNM postanowiłem ze dam zwiastun także na Forum SP7PKI

Dlaczego nie postanowiliśmy stworzyć nowej strony i forum tylko przyłączyć się do istniejących. Otóż stwierdziliśmy ze na wielu forach w tym i SP7PKI pojawia się wielu nowych ludzi zainteresowanych krótkofalarstwem i warto by było aby mieli łatwy dostęp do przydatnych informacji na temat nauki pracy i podnoszenia umiejętności operatorskich. Jeśli stworzymy silna grupę to nie wykluczam stworzenia własnego portalu ta jak to zrobiło Home-Made ale to są tylko plany.

pokrótce wyjaśnię założenia:

Po pierwsze chcemy pomagać w nauce i poprawie umiejętności telegraficznych. Niestety większość naszych kolegów tym i ja jesteśmy ofiarami szkolenia wojskowego które jest wielką przeszkodą w swobodnej pracy na pasmach. Nie będziemy klubem miłośników telegrafii, a kółkiem wzajemnej pomocy tak aby nasze umiejętności były coraz lepsze. Nie chodzi nam o kolegów pracujących w zawodach czy też o zawodników HST ale normalnych telegrafistów umiejących nadawać otwartym teksem.

Drugim aspektem będzie próba pokazania sie na pasmach. Mam na myśli nie tylko wykrojenie sobie jakiegoś kawałka Band-planu ale także korzystania z niego. żeby było wiadomo ze na danej częstotliwości będzie można kogoś spotkać w celu swobodnego potrenowania, czy po prostu porozmawiania. Moim marzeniem było by aby raz w miesiącu na 80 było spotkanie naszej grupy.

Kiedyś polska słynęła z rewelacyjnych telegrafistów i chciałbym żeby znów tak było.