krotkofalowcy ze swiata N2XJN
ci co mowia jezykiem dziecinstwa z kraju i z zagra
Amerykanie sa zawsze pogodni na pasmie (albo staraja sie byc pogodni) zostawiaja problemy z tylu.
Wiecej sie definitywnie usmiechaja.Czy ten usmiech jest szczery to juz inna para kaloszy.
Acha ceny sprzetu na polskich gieldach sa atromomiczne i placac za sprzet niekoniecznie dowierzasz ze go otrzymasz.Chyba ze po niego sam przyjedziesz.( prawda czy nie?)

Na stronie eham.com
a dokladnie na

http://www.eham.net/classifieds/ znajdziecie takie ceny za sprzed ze wlosy wam stana lub poloza sie z wrazenia..
Poluje na Kenwood ts-b2000 i mozna go dostac juz od $950 w gore w prawie nowym stanie.
A poza tym dzwonisz do czlowieka i rozmawiasz z nim.Wszystkiego sie dowiesz i przekrety wlasciwie nie istnieja a jesli juz to ja o tym nie slyszalem.Oczywiscie zeby dostac sie do
rozszezenia -classifieds trzeba zaplacic skladke ok $15 na rok
Ale 2 metry lub dualbander za $100 to juz wydarzenie.Czesto znajdziecie HF za ponizej $100
Podejrzewam ze gdyby dac ogloszenie ze dla klubu dzialajacego charytatywnie jest prosba o sprzet znalezli by sie i tacy ktorzy by sporo podarowali.
Ja niestety nie mam ani czasu ani sily aby zakladac i to szczegolnie teraz w ciezkich czasach jakas organizacje harytatywna ktora by sie zajmowala zbieraniem i wysylaniem sprzetu do Polski.

Mam bardzo duza sympatie do Ojczyzny i do Polskich Krotkofalowcow ale moze kiedys jak sil starczy..
Mam tez w domu w Polsce stara radiostacje Amerykanska kolos okolo 200k wagi z poczatku 2 wojny swiatowej i podejrzewam zeby zapracowala gdyby ja wlaczyc do sieci..

Poniewaz zamierzam sprzedac dom i hale warsztatowa(k Kalisza) ktore stoja 20 lat odlogiem
wiec pewnie podaruje ten zabytek pracujacy na AM/CW jakiemus klubowi.

A sam za lat moze 9 mysle ze sprowade sie spowrotem do Polski na emeryture.Bo bedzie mi przyslugiwac zarowno wojskowa jak i amerykanska.Wszystko tez zalezy od zony...czy ona odnajdzie sie tu w Nowym Jorku czy tez nie.

N2XJN
Wesley