Z życia PZK.
"Z życia PZK"
może podyskutujmy o czymś konstruktywnym i przyszłościowym ?
Stosownie do informacji 1. Spotkanie z Dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej https://pzk.org.pl/news.php?readmore=4473
pojawia się ZIELONE ŚWIATŁO dla wejścia Krótkofalowców (klubów, organizacji ...?) w szkolenie Wojsk Obrony Terytorialnej w dziedzinie łączności.
Terytorialsi bazują i szkolą się w różnych QTH w Polsce. Gdyby sprawę rozwinąć, uregulować z MON, nadać ramy programowe itd. to dostatecznie silne kluby czy Oddziały Terenowe mogłyby realizować zajęcia, pokazy, odpowiednio na swoim terenie.

Żołnierze Terytorialsi to ludzie specyficzni, z zacieciem, z pasją. Zakładam, że z każdego szkolenia wyniosą coś cennego.
Ale zauważcie - jeśli w skali kraju setki Terytorialsów, przy okazji dowiedzieliby się "jak zostać krótkofalowcem" i co to jest za zabawa, to jakże cenny narybek moglibyśmy pozyskać dla krótkofalarstwa. To chyba przykład SYMBIOZY (?)
Weźmy się więc i zróbmy coś. Przy dobrej woli i współpracy wierzę, ze uda się tego nie spieprzyć.
Jurek SP3SLU