Z życia PZK.

sp8mrd pisze:

...wspieranych przez 1D,

Tak, piszesz w nieskończoność nawet nie czytając ani siebie ani innych. Byleby zaistnieć.
    Byłoby wskazane abyś czytał co napisano, a nie kto napisał.

Napisałem "szkoda, że nas tam nie było". I tyle.
    Nie odpisuj na to bo się tylko pogrążasz.

Czytam uważnie i coraz rzadziej piszę. Ubolewam nad tym, że się zniżasz do takiego poziomu polemiki.
Cytując sam siebie celowo pomijasz fragmenty zdania i nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi.
Wszka sam wspomnisz, że "to nieładnie tak okłamywać ludzi."

Andrzej,
    to nieładnie tak okłamywać ludzi.
    Ja na miejscu Jacka napisałbym "szkoda że nas tam nie było zwłaszcza, że mamy rok 2019 w którym odbędzie się kolejna konferencja WRC".

Ty na miejscu Jacka... no, no do czego to już doszło?

Na szczęście jesteśmy zgodni, że:
    HF1D pisze:

Spotkania robocze odbywają się dosyć regularnie, a ponadto komitety w większości pracują w trybie telekonferencji.
Niestety potem już trudno się zgodzić z takim opisem sytuacji:
    HF1D pisze:

Paweł napisał że od wielu lat nie bierzemy udziału w tych konferencjach. Napisał także kto z naszej strony bierze udział w konferencjach generalnych.
    Przynajmniej od trzydziestu lat nie uczestniczył w nich żaden z prezesów PZK.
    Zmarginalizowaliśmy się na własne życzenie do płatnika składek i tyle wynika z naszego udziału w IARU.

Po co ma tam uczestniczyć Prezes? Jaką role miałby pełnić? Ktoś tego oczekuje po za Tobą? Ktoś zaprasza?
Czy jak pojedzie, to napiszesz, że po co wydawać na to pieniądze?
Są kompetentni reprezentanci i możesz do nich dołączyć jeśli spełniasz warunki.
Są inne spotkania, w których Prezesi uczestniczą od lat spotykając się z władzami IARU - np. Friedrichshafen lub nasze krajowe z okazji rocznic powstania PZK, konferencji w Senacie RP itp.

Ponadto manipulujesz informacją pisząc ogólniki:
    HF1D pisze:

Płacimy około 30 kawałków rok w rok i niech się od nas odczepią.

By potem zaprzeczyć samemu sobie:
    HF1D pisze:

Owszem koledzy uczestniczą w pracach C4 i C7, a czasem także w C5, ale głównie korespondencyjnie. I chwała, szczególnie Markom SP3AMO i SP1JNY za to co robią.
    Tylko, że robią to trochę na własną rękę, opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, a nie na jakichkolwiek ustaleniach ZG PZK czy Prezydium.
Tylko to, tylko tamto i tak ogólnie, bo mało wiesz o tym, co opisujesz kolejnym ogólnym i błędnym stwierdzeniem:
    HF1D pisze:

Nie istnieje polityka Związku w kwestii współpracy z IARU. Nie ma oficjalnych stanowisk PZK w istotnych zagadnieniach.
    Wreszcie nikt nie żąda i nie oczekuje od naszych przedstawicieli regularnego informowania o pracach w ramach IARU.
Brak wiedzy, czy celowe cyganienie: "nie ma..., nikt nie żąda" tylko GKR jest cacy?
    HF1D pisze:

Gdy GKR w 2017 roku poprosił oficera łącznikowego o przedstawienie sprawozdań to otrzymaliśmy sprawozdanie napisane w roku 2010.
    Dopiero po tym, na nasze wystąpienie Prezes PZK poprosił wszystkie osoby funkcyjne o złożenie sprawozdań z ich działalności. Poprosił raz i się skończyło.
Znów cyganisz, bo Paweł SP7TEV, Tomek SP5CCC są bardzo solidni i piszą regularnie sprawozdania ze spotkań, których prawie nikt nie czyta, bo są dokładne, obszerne, długie i mówią o sprawach, które mało kto zna. Z tego, co napisałeś można wnioskować, że Ty także nie czytasz.
    HF1D pisze:

Czy na pewno tak powinna działać duża narodowa organizacja na arenie międzynarodowej?
Znów coś sugerujesz, nic konkretnego poza ponowną troska o jaQbka bardzo szczęśliwy i nawiązaniem do... "Pinokio":
    HF1D pisze:

A Ty wolisz pisać "W Wiedniu nie było konferencji IARU" w nadziei, ze ośmieszysz Jacka. Nie tędy droga mój Pinokio.
itd. itp. szkoda przytaczać samochwałę, który doprowadził do sytuacji, w której z GKR odeszli prawie wszyscy i problem za problemem jest z tego powodu (dwa NKZD).

Przykre jest, gdy czyta się publicznie teksty nieomylnego Szefa GKR, które są rodem z dawnego forum SSR Makulatura, gdzie Chwalipięta i Jacenty bzdury napisali, a Szef to powiela dla "obciachu":
    HF1D pisze:

Po najbliższych wyborach jeżeli coś się zmieni to MaRuDa napisze, że wymodlił tą zmianę i całkowicie się z nią utożsamia.
    To książkowy przykład oportunisty, bez własnego zdania, bezrefleksyjnie powtarzającego oficjalne przekazy aktualnie rządzących.
    Teraz pisze, że nauczyciele są zmanipulowani, ale jeżeli wygrają strajk (co niestety jest wątpliwe) to pierwszy napisze o ich heroicznej postawie.

Jeżeli wybory zachowają aktualny układ to napisze, że "suweren właściwie wybrał", jeżeli większość zdobędzie opozycja, wtedy napisze "że przyda się powiew świezości i czas na powrót Polski do Europy", a jeżeli wygra Wiosna to napisze, że "wracamy do tradycji polskiej tolerancji z czasów złotego wieku"
    Dlatego dyskusja z nim jest trudna i bezcelowa.
    Na dodatek jako niedoszły ksiądz jest dobrze przygotowany w stosowaniu socjotechniki i manipulacji.
    Jurek
    HF1D
Cóż to jest? Pycha i jasnowidztwo, wyśmiewanie przekonań politycznych i religijnych?
Brak refleksji czy raczej trudności w odróżnieniu PZK od firmy biznesowej, hobby od pracy zawodowej, forum internetowego od spotkania przy piwie itp.? zakręcony smutny

PS Proponuję włącz radio i zróbmy QSO na 2 m lub 70 cm. Zawody trwają warunki dobre - np. na 70 cm wpadł do logu S59DOG JN75FO - 751 km. bardzo szczęśliwy