Kabel do programowania vx-7 - uszkodzenie???
jak zdiagnozować uszkodzenie???
Kolega SQ2LIG chyba pracuje w TPsa, bo znów każe dzwonić samemu nic nie mówiąc... dość dziwna metoda pomocy kolegom na forum. "Wiem, ale nie powiem. Musisz zadzwonić tu i tu to się dowiesz, ale na forum nie zamieszczę odpowiedzi, bo to wielka tajemnica."

Podobnie jak było w temacie odnośnie akumulatorka do VX7. Też kolega nie mógł udzielić odpowiedzi, bo:
"...żadna tajemnica,tylko (za) jest tego dużo..." (aby napisać i pomóc komuś)

Kablem i VX Commanderem nie grzebie się w oprogramowaniu, tylko zdalnie obsługuje się menu i skoro Yaesu ma w ofercie taki kabel, to chyba po to aby móc obsługiwać radio bez kręcenia gałkami.

Co do samego problemu, to mi kilkukrotnie wyskoczył błąd przy ładowaniu wpisów do radia i było to wynikiem niestabilnego działania sterownika do kabla USB pod XP. Pomogło przeinstalowanie sterowników. Jak teraz zdarza mi się podobna sytuacja, to wyjmuję kabel, przeinstalowuje sterowniki, podpinam ponownie i wtedy zaskakuje. Ja akurat używam Yaesu VX6, ale działa to identycznie jak VX7