My i łączność kryzysowa
Kursy i szkolenia dotyczące obrony cywilnej
Może ci bardziej doświadczeni koledzy w sprawie łączności kryzysowej, napisali by jakiś poradnik, albo instrukcje czy jak to tam nazwać, by każdy mógł przeczytać i się czegoś dowiedzieć. Wiadomo, dużo osób należy do klubów (Ja np. do Harcerskiego Klubu Łączności "Horyzont" SP1ZZW w Świnoujściu) i może mają tam jakieś szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej (jak np. ja miałem), ale są też takie osoby którzy nie należą do żadnego klubu. A nigdy nie wiadomo komu może się taka sytuacja kryzysowa przytrafić (odpukać), ale lepiej być przygotowanym. Przykładem dla nas powinna być sytuacja gdzie kalifornijski krótkofalowiec odegrał pozytywną rolę w międzynarodowej akcji ratowniczej na morzu związanej z uratowaniem amerykańskiego żeglarza podczas jego samotnej próby opłynięcia globu (więcej tu http://www.swiatradio.com.pl/virtual/print.php?sid=1068 ), albo krótkofalowca z pewnej wyspy (nie pamiętam nazwy), który pomógł w łączności pomiędzy nie słyszących się samolotów poszukiwawczych.