My i łączność kryzysowa
Kursy i szkolenia dotyczące obrony cywilnej
Chciałbym poruszyć tutaj pewien temat. Jaka jest sytuacja na południu Polski to wiadomo.
Obserwując to nasunęło mi się pewne pytanie. Czy są jakieś kursy, szkolenia podnoszące przydatność w sytuacjach kryzysowych radioamatorów.
Tak patrząc na siebie jako przykład, to mimo, że w sytuacji kryzysowej miałbym chęci i możliwości pomóc, to nie wiem czy brak jakiegokolwiek przygotowania teoretycznego moja pomoc byłaby w ogóle przydatna.
To podobnie jak z kursami pierwszej pomocy. Miałem takie i wiem jak zachować się w sytuacji gdy zagrożone jest czyjeś życie. Robiłem kiedyś dla siebie samego kurs młodszego ratownika WOPR i też wiem jak komuś pomóc. Nawet zdarzyło mi się 2 razy sprawdzić umiejętności w praktyce.
Natomiast co to wsparcia radiowego w sytuacjach klęsk żywiołowych wiem niewiele... że znak się łamie przez D.
Wydaje mi się, że potrzebne byłyby takie szkolenia dla radioamatorów.
Jakie są Wasze opinie w tym temacie.... potrzebne, zbędne???
A może gdzieś takie kursy są organizowane przez OC albo BBiZK