SPDX CONTEST CW/SSB 2019
    SP6OUJ. pisze:

No nie do końca. imię i nazwisko to juz dane osobowe. do tego znak i już możesz identyfikować osobę.
    U nas w szkole zaprzestano drukowania biuletynu z nazwiskami absolwentów na 50-lecie szkoły, bo RODO. Nie da się uzyskać zgód wszystkich, a szczególnie tych, którzy umarli (prawo spadkowe itp.).

Organizując zawody, gdzie mamy imię i nazwisko, znak, adres e-mail, to są już dane osobowe. Prawdopodobnie też jest adres zamieszkania. Nic nie stoi aby to robić, ale zbiór danych należy zgłosić i na stronie podać kto jest administratorem danych.
    W ostatnim czasie zniknęło masę stron internetowych, niektóre świeca pustką, bo nie potrafiono sobie z tym poradzić.

Tak jak napisał canis, jest imie i nazwisko, znak, e-mail, to już są dane osobowe. ja tego nie wymyśliłem, ale kary są takie, że taki SPDXC w minutę można "zamieść".

Myślałem, że po blisko roku od wprowadzenia tzw. RODO takich bzdur już nie będę czytał.
Zadam proste pytanie:
Po co wprowadzono RODO?
Czy po to, aby utrudniać pracę zwykłemu obywatelowi lub psuć mu dobrą zabawę w krótkofalarstwo?
Jakie konkretnie strony internetowe zniknęły?
Cooo? SPDXC "zamieść" przez RODO?
Mądrzy ludzie już nie straszą mitami na temat RODO... zdziwiony
Może jeszcze nam napiszesz, że w szkole nie można sprawdzać obecności po nazwisku tylko numerkami, a lekarz woła chorych w przychodni:
Pan z przepukliną proszę, a następna będzie Pani z hemoroidami - bo po nazwisku nie można...

SP6OUJ. pisze:

Canis, to nie jest tak że oddasz do sądu SPDXC i bedziesz chciał 50 tys. zł. Ty możesz chcieć, a sąd postanowi jak zechce. Takie sprawy są ciężkie do udowodnienia, że poniosłeś stratę np. 50 tys.
    SPDXC dostanie karę w związku z brakiem ochrony danych np. 300 tys. i to zasili budżet państwa. Ty zaś jak dostaniesz na drodze cywilnej 200zł, to wszystko. Jak będziesz miał adwokata i wygrasz, to jeszcze koszty zastępstwa procesowego, chyba 2,4tys. Koszty sądowe zapłaci przegrany. Tak to działa.
O la Boga, Canis miałby bawić się w takie sprawy, tracić czas, pieniądze i zdrowie?
To tak nie działa. No chyba, że o sobie znów chciałeś coś napisać?!
    SP6OUJ. pisze:

Mam w tym doświadczenie i ciężko wygrac te kilkanaście tys., zwłaszcza że sprawy u nas ciągną się latami. Jest to jednak możliwe, lecz w innych sprawach.
Jakie masz doświadczenie skoro jak sam napisałeś "ciężko wygrac kilkanaście tys.", ciągnie się latami?
W jakich innych sprawach?
Jak w innych sprawach, to co się znów chwalisz w odniesieniu do krótkofalarstwa (SPDXC)? zdziwiony