CQ CQ strajkujący nauczyciel (HAM)

Poważnie to ten Empik jeszcze istnieje i ma Ruskie Radio? Dwadzieścia lat temu to był MPIK na Marszałkowskiej i tam też co nieco z literatury bywało ale.

Widzisz problem z nauczycielami był taki, że to oni byli tymi pierwszymi nauczycielami krótkofalarstwa. Czy to w ramach zajęć dodatkowych, czy jako drużynowi harcerskich drużyn łaczności, czy jako instruktorzy LOK-u. Nieważne co ich do tego skłaniało. Ważne, ze setki polskich znaków ma w swym rodowodzie nauczyciela. Który go za rączkę do tego krótkofalarstwa wciągnął. Czy nie należy się im trochę szacunku i uznania. Czy i jak żyje ten człowiek? A dlaczego tak trudno dzisiaj o narybek. To nauczyciele może nie zawsze demokratycznymi metodami przymuszali te dzieci do tego krótkofalarstwa. A co się stało, że tego dzisiaj tego nie robią? Na koniec SŁAWA I PIENIĄDZE NAUCZYCIELOM, DZIĘKI KTÓRYM ZDOBYLIŚMY LICENCJE, WIEDZĘ I PRZYJACIÓŁ. [/quote]

mam zdecydowanie odmienne zdanie. odnoszę wrażenie że piszesz o jakiś "nowożytnych" czasach naszego hobby, a to jest mi w znacznej części obce ,-). Nie będę kontynuował tej wypowiedzi, uważam że temat jest do usunięcia, a rozwój tych "dysput wielce uczonych" tylko mnie o tym przekonuje, im szybciej zamkniecie ten temat tym lepiej dla wszystkich ,-) , oczywiście róbcie jak chcecie. Pozdrawiam i jak zwykle idę tam gdzie mogę pogadać o naszym hobby a nie o frustracjach, problemach i polityce .
A tego "SŁAWA I PIENIĄDZE NAUCZYCIELOM, DZIĘKI KTÓRYM ZDOBYLIŚMY LICENCJE, WIEDZĘ I PRZYJACIÓŁ." nie rozumiem, za moich dziecięcych lat nie uczył mnie krótkofalarstwa żaden nauczyciel tylko mój ojciec inwalida ,-) i wybacz w tamtym czasie nie mieliśmy aż tylu pseudoproblemów. Człowiek z licencją w dłoni albo stanowił elitę techniczną albo bardzo szybko do tej elity dołączał, dziś ,-) … no właśnie ,-) trochę jak z tymi filmikami o poziomie wiedzy studentów pod uniwerkiem na Krakowskim Przedmieściu.. ktoś ich chyba uczył? To wspomniani przez Ciebie nauczyciele?

Dobra pozdrawiam vy 73! SQ8Z