CQ CQ strajkujący nauczyciel (HAM)
    sp3suz pisze:

Hola Hola Hola! Panowie! Wróćmy do historii moze tak trochę. Bo problem nie jest nowy. Problem zaczął sie juz po okrągłym stole w latach wczesnych 90 tych. ministrem oświaty był nie kto inny tylko niejaki Stelmachowski co nauczycielom wygrażał laska . Zwany przez nauczycieli biologii "lasecznik złośliwy". No i od tamtego czasu wiecznie nauczyciele są zbywani , wiecznie traktowani per noga itd.itp. Kazy z tych "madrych" czy to z PO czy PiS zlewał się na szkolnictwo totalnie a juz kompletym nieporozumieniem jest powołanie obecnej minister oswiaty. Kpina z tych ludzi po prostu. Podobnie jak moim zdaniem tendencyjne 500+ na krowe i swinie. Pan "prezes" w swojej "nieomylności" czytaj zarozumiałości pokazał tym samym nauczycielom gdzie ich wszystkich ma podobnie jak i ma naszą młodzież. Bo niestety dobry pedagog to jest podstawa na całe życie tych dzieci a pedagog źle opłacany to jest człowiek zgorzkniały który nie uczy dyscypliny , myslenia i nie zaszczepia poczycia godności w młodych ludziach tylko uczy zdawania egzaminów aby olana i niedouczona młodzież zasiliła szeregi bezrobotnych w pośredniaku.Wiem o czym mówie , swego czasu przyszedł do mnie człowiek który na zaliczenie czwartego roku Technikum Elekrycznego miał zrobic i obliczyć... no zgadnijcie co... (!) Stabilizator napięcia na tranzystorze BC 211 ! dacie wiarę!? czwarta klasa , zaliczenie! To gdzie od takiego gościa żądać budowy radia , czy naprawy telewizora?? Proszę mi nie pier* że dzisiaj się nie naprawia bo są "jednorazówki" Naprawia sie i ci naprawiający bardzo dobrze żyją. Swego czasu byłem odnawiać "uprawnienia SEP". Pomiary , Dozór Eksploatacja Powyżej 1 kV ( bez ograniczenia 40 lat w zawodzie). Obok w klasie siedza młodzi ludzie a pan wykładowca wali do głów to co my mielismy zdawać. Pytam co i jak i okazuje się że aby ci ludzie ( koncówka Technikum ) dobrze pojęli co i jak trzeba trzech tygodni(!) na to samo co nam wykłąda się w dwa lub trzy dni! A dlaczego?? Chyba nie muszę tłumaczyć. takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie, mawiał klasyk. Dlatego popieram w całej rozciągłości ten strajk i nawet niech zamiast 500 + zrobią po 300+ ale moim zdaniem aby wymagać od nauczycieli , przywrócić szkole prestiż , należy przede wszystkim ZAPŁACIĆ i to TAKIE pobory aby byli zadowlieni i czuli się godnie. A wtedy dopiero wymagac aby poziom był naprawdę wysoki bo tu chodzi Koledzy o nasze dzieci i wnuki. Jak stłamsimy polską szkołe to bedziemy musieli posyłac dzieci do niemieckiej czeskiej czy rosyjskiej. Chcecie tego?? Szkolnictwo to taka sama grupa fachowców jak elektrycy , malarze , maszyniści kolejowi czy lekarze. A fachowiec ma byc porządnie opłacany aby mógł sie rozwijać i fachowo oraz przyzwoicie wykonywał robotę. Satysfakcją za pracę nie są ordery i pochwały tylko pieniądze. I tak ma być bo inaczej do niczego pozytywnego nie dojdziemy. coolA nauczyciele powinni nie przerywać aż wygraja i w końcu wyniosą te rządy na śmietnik historii czytaj : wyp* na zbity ryj,panów prezesów i innych nieudaczników. Czas aby za rządzenie krajem wzięli sie fachowcy a nie "flachowcy". Gierek nas wpakował w długi ale TE co mamy teraz to jest DOPIERO dziura finansowa i zadłużenie! jak to pier* to bedziemy spłacać jeszcze przez dwieście lat.

Na pewno wiesz czyje to słowa.Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego. A niektórym pomazańcom partyjnym wydaje się, że są panami. Ale jeszcze gorsi są niewolnicy o umyśle przeżartym wódą, którzy jak wierny pies będą służyć panu i mają tylko dwa wyjścia służyć aż do śmierci albo się zbuntować. Ale do buntu potrzebna jest świadomość. Dlatego nauczyciele są wrogami pseudopanków, a niewolnicy tracą zdolność do życia bez pana. Dlatego jak pies będą panu służyć. Błędem komuny było to, że nauczyli ludzi pisać i czytać bo zaczęli pisać donosy. A warto poznać przestrogę jaką zawarto dla nauczycieli w NT Mateusz 7:6. Właśnie stało się to teraz.