CQ CQ strajkujący nauczyciel (HAM)
    SQ5KLN pisze:

Gdy strajkowali tak, zeby nikomu nie szkodzić to nikt by ich nie wysłuchał.

Spróbowali? Nie! Moim zdaniem to "zadyma" przedwyborcza, do której wciągnięto nauczycieli (a nauczyciele siłą rzeczy wciągnęli w to uczniów).

Oczywiście, wielokrotnie, tak sie dziwnie składa, że HS siedzi w piwnicy tego samego budynku co kuratorium. Nie chce mi się nawet liczyć ile razy musiałem iść naokoło. Na pewno pod koniec 2018 roku był jakiś duży protest łącznie z okupacją kuratoryjnych korytarzy.

SQ5KLN pisze:

Plus to, że rząd akurat teraz pokazuje, ze kasę ma dla nierobów a jednak dla nauczycieli nie.

Co masz na myśli? Chodzi Ci o memy "500+ dla świń"? Dopłaty dla rolników to dopłaty unijne (które zachodni rolnicy dostają już w ramach budżetu 2014-2020 ale polskie rządy jakoś o to nie zadbały przed 2014 rokiem bardzo szczęśliwy). Co do rozdawnictwa - też jestem przeciwny (ogólnie nie jestem zwolennikiem socjalizmu) ale to nie jest argument za rozwaleniem matur (którą się zdaje raz w życiu i całkiem sporo od niej zależy).

Nie, wiem skąd 500+ na krowę i nie o tym mówię. Raczej o 500+ na dzieci, o becikowym oraz ogólnopojętej pomocy społecznej w postaci rozdawania pieniędzy. Emerytura+ to tez porażka, szczególnie, ze emeryci są przekonani, że Pis fantastyczny i co roku dostana trzynasta emeryturę. Tego, ze to jednorazowy wyskok przed wyborami nikt im nie powiedział. Wyskok kosztowny, bo 10 mld zł. Wszelka pomoc państwa powinna być tylko i wyłącznie w formie ulg podatkowych, nawet w tak skrajnym przypadku jak całkowite zwolnienie z podatku.