CQ CQ strajkujący nauczyciel (HAM)
    SQ5KLN pisze:

W sumie... właśnie mi przyszła do głowy nowa forma strajku nauczycieli. Niech zaczną pracować po 20h tygodniowo...

Owszem, tak samo jak strajk w każdym innym terminie i... pewnie mieliby znacznie większe poparcie w społeczeństwie, ale stawianie na szali przetargowej tegorocznych maturzystów (i ich dostania się na studia) to przesada i nikt mi nie wkręci, że robią to dla dobra edukacji. To tak jakby pracownicy banków w ramach "dbania o dobro klienta" w ramach strajku zaprzestaliby realizowania wypłat pieniędzy - to szantaż. Tyle że w przypadku banków klienci natychmiast po zakończeniu strajku uciekliby do konkurencji i bank by upadł a w przypadku systemu edukacji prywatne szkolnictwo praktycznie nie istnieje, więc... rodzice nie mają gdzie "uciec" z dziećmi. Ciekaw jestem ilu rodziców i uczniów gryzie się w język odnośnie strajku akurat w okresie egzaminów i matur, bo nie chce się narazić nauczycielom bardzo szczęśliwy

Można wszystko (strajkować też), ale tam, gdzie od strajku zależy przyszłość innych ludzi (w tym dzieciaków) trzeba też się wykazać chociaż odrobiną odpowiedzialności a nie tylko się cieszyć, że "mam guzik atomowy w postaci zablokowania matur".

A ty masz dzisiaj zły dzień. Zawsze na wyższym poziomie latałeś? Czy nie widzisz, że rząd żeruje na nauczycielach, pielęgniarkach czy lekarzach? Kto próbuje tym zawodom odebrać godne życie szantażem społecznym. Tak piszesz o bankach. To co opisałeś to już w Polsce było, tylko to nie był strajk tylko upadek banku i utrata pieniędzy przez klientów tych banków. Czemu rząd boi się informatyków bardziej niż policjantów i wojskowych? Bo kilka godzin pracy i pół miasta jest bez internetu a to jest równoznaczne z tym, że już na drugi dzień zaczną się rozruchy społeczne. Tylko mało kto o tym wie.
Już są problemy z lekarzami, którzy padają jak muchy na dyżurach. Za niewydolność placówek medycznych spowodowane błędnymi decyzjami politycznymi i ekonomicznymi karze się lekarzy bo nie wykazali empatii? A czy ty najesz się empatią? A wiesz, że ten rząd finansowanie zadań własnych zrzucił na barki samorządów? Ale pieniędzy z podatków samorządom nie oddał? To co głosisz to jest jest typowa żądaniówka. A teraz coś do przemyślenia. Informatyków zaczyna być nadmiar co będzie jak cię wymienią na młodszy model?