CQ CQ strajkujący nauczyciel (HAM)
    SQ5W pisze:

Ja pracuje osiem godzin dziennie z jedna 15to minutowa przerwa na posilek. Na rok przysluguje mi 26 dni platnego urlopu. Mozecie drodzy nauczyciele powiedziec ile tygodniowo spedzacie godzin w pracy. Pomijam fakt, ze co 45 minut macie przerwy. U mnie wychodzi 40 godzin tygodniowo.
    Druga sprawa ile macie wolnych, platnych dni w roku? Pytam bo to tez jest istotne.

Czym sie zajmujecie w czasie gdy cale klasy jezdza na tzw zielone szkoly i wycieczki klasowe? Kogo wtedy uczycie?
    Bo moze tak na prawde stosunek pensja do realnie przepracowanych godzin nie wypada tak tragicznie?

Nauczyciele jadą z uczniami - nie wszyscy ale jednak tak jak organizowaliśmy takie wyjazdy to 3-4 nauczycieli jedzie: vide obowiązkowa ilość opiekunów na liczbę uczniów... niezależnie ,że z Ewą mamy uprawnienia pedagogiczne wprowadzone przepisy mówią wyraźnie ( czy nie jestem pedofilem ... hi nie dotyczy katechetów)) , to muszą być koniecznie nauczyciele z szkoły. :-)