CQ CQ strajkujący nauczyciel (HAM)
Oczywiście, że nakazu pracy w szkole nie ma i można iść do innego QRL.
Natomiast póki co szkoły są potrzebne, ale ludzie odchodzą z zawodu, nowi nie chcą przychodzić uczyć. Albo przychodzą i odchodzą po roku, dwóch. Mówię o kierunkach technicznych, nauczanie zawodów. Potrzeba ludzi po studiach technicznych elektrycznych, mechanicznych, informatycznych i innych. A młody nauczyciel zarobi poniżej 2 tys. na rękę, lub z nadgodzinami nie dojdzie do 3k.
W nowym roku szkolnym 2019/2020 jest w SP podwójny nabór do technikum 4 letniego po gimnazjum i 5 letniego po ósmej klasie.
Przykład z mojej placówki: na kierunki https://www.zst.net.pl/index.php/rekrutacja/kierunki-ksztalcenia-2/zst-technikum brakuje części kadry i dyrektor oprócz strajku ma na głowie szukanie ludzi do obsady różnych specjalności.
Gdyby kogoś interesował taki QRL, można kontaktować się z dyrekcją, a i klub SP3KWA byśmy wzmocnili aniołek
SP3SLU

edit: wyrzuty jadu Dariusza CAD biorę na siebie, podkurzyłem Go kiedyś permanentnie, dziś założyłem temat no i jest.