Aktywności radiowe na ISS
    sq9cwn pisze:

    Armand, a na jakiej antenie stacjonarnie odbierałeś?

    Dziś najlepszego przelotu o 14 i późniejszych już nie miałem okazji odbierać.


Cześć,
W dniach 12 i 14 odbierałem na oryginalnej antenie od radia TH-D7E - egzemplarz (i metody dekodowania) opisany w ŚR 3 i 4 /2019. Miedzy innymi te dwa zdjęcia zmaieszczone na tej stronie.

W dniu wczorajszym testowałem dwie anteny jedną kierunkową z przedwzmacniaczem i nie działała (lub tak mi się wówczas wydawało) i druga to trzepaczka na 2m (bez przedwzmacniacza) - dokładnia ta sama antena co używaliśmy ją (SP3PGZ) podczas bezpośredniej łączności ARISS z Koła - wykonana dla mnie przez Grzegorza SP3CSD. Jedyna zmiana jest taka, że podczas łączności antena była zamocowana na stałe pionowo (tak jak to przewyduje oryginał), a obecnie (prawie od samego poczatku - czyli kilku lat) jest zamcowana na układzie pozwalającym skierować ją w dowolnym kierunku - czyli w tym przyapdku w stronę ISS. Kąt wiązki tej anteny to około 45 stopni, więc nie trzeba idealnie trafiać w punkt. http://sp7pki.iq24.pl/podglad_posta.asp?id_komentarza=2670358 - tu chyba trochę zasłonił mi budynek. Tu też to szło na ta sama radiostację czyli TH-D74.

Mam nadzieję, że pomogłem.

PS. Wiecie co jest najtrudniesze przy takich testach? Przestawienie się z nastwienia na odebranie jak najwięcej obrazu na przełączanie się między różnymi systemami odbiorczymi i tym samym świadomą utratę części obrazu.


  PRZEJDŹ NA FORUM