Projekt fotograficzny z balonem 1200g i chęć współpracy do wypuszczenia go - okolice Warszawy
    werka pisze:

Dzień dobry,
    Jest to mój projekt dyplomowy, także samo zrobienie zdjęcia z balonem zajmie ok. 2 godziny. Balon będzie uziemiony, prawdopodobnie na wysokości 10-15 metrów. Wszystko ma się dziać w okolicach Wyszkowa, w miejscowości Rogóźno.
    Nie planowałam wypuszczać balona w kosmos, ale uznałam że skoro już go kupiłam, trochę szkoda żeby się zmarnował. Mam kamerkę GoPro i mam balon, natomiast brakuje mi sprzętu, takiego jak spadochron, nadajnik itp. W tym tygodniu chcę kupić gaz, żeby móc napełnić balon.
    Pozdrawiam serdecznie wesoły

Skoro jest to balon na uwięzi i tak niskiej wysokości 10-15 metrów, nigdzie bym go nie zgłaszał, żadnego spadochronu nie czepiał, żadnego nadajnika, tylko 50 metrów dobrego sznurka by się nie zerwał, napompował go gazem trochę więcej, znalazł bym kawałek wolnej przestrzeni i dzień bez wiatru, i robił foto. Plusem jest to, że można go wielokrotnie ciągnąć na ziemię zgrać zdjęcia i znowu do góry. By zbyt mocno nie odchylał się balon zgodnie z kierunkiem wiatru, dał bym dwa punkty zaczepienia na ziemi oddalone od siebie o około równej wysokości zawisłego balonu. Punkty zaczepu w przeciwną stronę kierunku wiatru (trygonometria) balon nie będzie miał tendencji zaczepienia o jakiś obiekt typu drzewo itp. Wypuścił bym nawet na 50 metrów wysokości. Nie znam szczegółów pracy, jeśli ma być balon to ok, jeżeli nie koniecznie, dron będzie dużo tańszy efekt może okazać się lepszy. Życzę powodzenia. Pozdrawiam.